Naši hokejisti vycestovali po reprezentačnej prestávke v rámci 17. kola do neďalekého Zvolena, kde ich čakalo druhé tohtosezónne pohronské derby. Aj keď po dvoch tretinách bolo všetko otvorené, napokon ostali body pod Pustým hradom.

Domáci išli do vedenia v jedenástej minúte po strele Jedličku z otočky a pravého kruhu. Na tento zásah odpovedali hostia o 33 sekúnd neskôr, keď sa ujal teč Gabora pred bránkou. Na prestávku išli napokon spokojnejší „bryndziari“, pretože v pätnástej minúte z pravého kruhu poslal puk pod hornú žŕdku Messner a v sedemnástej zvýšil na 3:1 rovnako z pravého kruhu presnou strelou k žrdi Kašlík. Tento hokejista duel nedohral, keďže s vykĺbeným ramenom musel po súboji v druhej tretine odísť z ľadu.

To už v bystrickej bránke chytal Belányi a jeho spoluhráči ho potešili. Najprv kontaktným gólom Výhonský, presadil sa z dorážky, a na 3:3 vyrovnal voľný Urbánek z pravého kruhu do odkrytej svätyne Patersona.

V tretej tretine Zvolen využil druhú presilovku po sebe, vedenie 4:3 zariadil opäť strelou z pravého kruhu Huntebrinker a o 27 sekúnd zvýšil na 5:3 spoza kruhu Bondra. Duel ešte oživila bitka Sládka s Kabáčom, keď obaja duel nedohrali. Výsledok potom prikrášlil po peknej individuálnej akcii Šiška. Zvolen je tretí, Bystrica desiata.

HKM Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)

Góly: 10. Jedlička (Langkow), 15. Messner (Sideroff), 17. Kašlík (Zuzin), 44. Huntebrinker (Hanna, Langkow), 45. R. Bondra (Langkow), 56. Šiška (Marcinek, Hain) – 10. G. Gabor (Výhonský, Kontos), 34. Výhonský (Urbánek, Troock), 37. Urbánek (R. Gašpar, Ďatelinka). Rozhodovali: Jobbágy, Baluška – Bogdaň, Synek, vylúčení na 2 min: 3:5, vyššie tresty: Kabáč 5+DKZ – Sládok 5+DKZ obaja za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, zmeny: Zvolen od 25. min bez Kašlíka – B. Bystrica od 21. min Belányi za Rahma, 3803 divákov.

HKM Zvolen: Paterson – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hain, Sládok, S. Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Kašlík (do 25. min.), Viedenský, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi

HC ’05 Banská Bystrica: Rahm (21. Belányi) – Pavlin, Bačik, Björkung, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Frídel – Troock, Tamáši, D. Jendek – R. Gašpar, Kontos, Urbánek – J. Sukeľ, Bíreš, Kabáč – Výhonský, Jamrich, G. Gabor

Rudolf Jendek, hlavný tréner: „Mali sme slabší úvod. Súper nás zatlačil a mal množstvo šancí. Dostal sa v prvej tretine do výhody. Od druhej tretiny sme poslali do hry brankára Belányiho a postupne sme sa od polovice zápasu dostali do hry. Po krásnych akciách sa nám podarilo vyrovnať na 3:3. Následne v tretej tretine sme inkasovali dva rýchle a dva lacné góly. Som sklamaný, lebo sme sa perfektne vrátili do zápasu. Štvrtý gól nás nemôže zlomiť. Musíme hrať ďalej a pokračovať v tom, čo sme produkovali. Ak budeme však hrať takýto hokej ako vo Zvolene, bude to omnoho lepšie. Zlomový moment bolo sporné vylúčenie pred štvrtým gólom, pretože hokejku držal hráč súpera a bolo ňou zasiahnuté do tváre. Je to na tých pánoch. Vyhovárať sa mi tu na nejaké tablety, že ich niekto nemá, neviem prijať takéto výhovorky. Jednoznačne však na našej strane by sme mali byť ostražitejší a zabrániť tomu gólu, ktorý sme inkasovali.“

Ivan Ďatelinka: „Po prvej tretine sme prehrávali 1:3 z nášho pohľadu, takže sme si povedali nejaké veci. Do druhej tretiny sme vstúpili dobre. Vyrovnali sme na 3:3. Mali sme momentum, boli o kúsok lepší, ale v tretej tretine to súper pekne trafil v presilovke a potom sme spravili hlúpe chyby. Ak ich budeme robiť, nebude sa nám ľahko vyhrávať. To je vec, ktorú musíme odstrániť. Čo sa týka kapitánskeho céčka na mojom drese, bola to voľba trénera. Ja to rešpektujem. Mám ťažkú úlohu, nielen teda ja, ale všetci. Musíme sa s tým popasovať. Celé sa to riešilo cez reprezentačnú pauzu. Sadli sme k tomu, povedali si určité veci. Verím, že to padne na úrodnú pôdu. Ja som povedal už pred sezónou, že „Kabymu“ (Michalovi Kabáčovi) pomôžem v jeho úlohe kapitána, no teraz potrebuje trošku odľahčiť. Nehovorím teda, že céčko budem mať do konca sezóny. Potrebujeme sa všetci herne zdvihnúť. A ak toto má pomôcť, tak nech to tak je.“