Hokejisti HKM Zvolen vyhrali v nedeľnom pohronskom derby na ľade HC´05 Banská Bystrica 1:0. O triumfe majstra v 50. kole Tipos extraligy rozhodol gól Radovana Puliša z 22. minúty.

HC’05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly: 22. Puliš (Zuzin, Viedenský). Rozhodovali: V. Snášel ml., T. Hronský – Ľ. Šoltés, Š. Synek – V. Martinko, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

HC’05 Banská Bystrica: Weninger (Gajan) – Bačik, Kostromitin, Španko, Björkung, Crevier-Morin, Boldižár – Galbavý, Berger, Gabor – Scherbak, Bubela, Michaud – Kabáč, Tamáši, Výhonský – Melcher, Sojka, Rákoš – K. Jendroľ

HKM Zvolen: Trenčan (Halama) – Kotvan, Hain, Meliško, Roy, Hraško, Kubka, Gubančok, Sládok – Zuzin, Viedenský, Puliš – Leskinen, Krieger, Osterberg – Stupka, Mikúš, Jedlička – Csányi, Saracino, Török

Prvú šancu zápasu mali Zvolenčania už v 1. minúte, ale Puliš sa zoči-voči Weningerovi nepresadil. Potom prevzali opraty zápasu do rúk Banskobystričania, vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí, no Trenčana, ktorý nahradil zraneného Rahma, nepokorili. Pokúšali sa o to postupne Björkung, Berger i Kostromitin. V 6. min sa pekne uvoľnil na ľavej strane Michaud, no namieril len do žŕdky. Úspešné nebolo neskôr ani prečíslenie dvoch na jedného s koncovkou Melchera. Domáci nevyužili ani presilovku, v nej mohol mať gólové parametre iba bekhend Bergera z medzikružia. V 16. minúte sa Michaud natlačil až pred bránku, na Trenčana však nevyzrel. Hostia mali dobrú možnosť až necelú minútu pred prestávkou, Mikúš to vyskúšal spomedzi kruhov, Weninger bol pozorný.

V druhej tretine Zvolen zvýšil aktivitu a dôraz v predbránkovom priestore, vďaka čomu išiel do vedenia. Strela Zuzina sa síce ešte neujala, ale dorážka Puliša mala presné parametre – 0:1. Ďalšie dve možnosti mal zblízka Jedlička, na opačnej strane mohol uspieť Scherbak, keď sa natlačil pred Halamu, ktorý na dve minúty dobre zastúpil Trenčana. Majster hral potom tri presilovky, dokonca takmer 30 sekúnd v piatich proti trom, ale skóre do druhej prestávky už nenavýšil.

Tretia tretina bola herne vyrovnaná, do šancí sa však dostávali oba tímy sporadicky. Bystričanom sa naskytli dve presilovky, z toho 18 sekúnd o dvoch hráčov, ale vyrovnávajúci zásah nepridali, nemali prakticky ani z čoho. Až v 55. minúte sa do dvoch príležitostí dostal hosťujúci Mikúš, ale zblízka Weningera neprekonal. V závere vrhli domáci hokejisti všetky sily do útoku, hrali vabank bez brankára, no vyrovnať nedokázali.

Ivan Droppa: „Sami sme to videli, bez gólu nemôžme proste vyhrať. Pri zakončení nám chýba kľud, pokoj a rozvaha. Musíme jednoznačne zlepšiť presilovky, ktoré sme mali štyri, z toho jednu krátku päť na tri. V podstate sme si tam nevypracovali šancu, takže tam vidím veľký priestor na zlepšenie. V nasadení, prístupe sa mužstvu nedá nič vytknúť. Hrali sme 60 minút, bolo to diametrálne odlišné od zápasu v Mikuláši, kde sme prvých päť minút zaspali. Jediné, čo môžem vytknúť, sú tie góly – že sme nedali ani jeden. Neviem si to však vysvetliť. Je jasné, že každý zápas nebudeme dávať sedem gólov. V obrane sme hrali tak, že sme mali šancu vyhrať, ale musíme dať góly. Zobrať tú zodpovednosť na seba a proste dať gól. Evana Weningera sme brali na to, aby nám pomohol. Tie zápasy čo chytal, tak chytal veľmi dobre. Mitch Fossier má zdravotné problémy.“

Patrik Bačik: „Myslím si, že prvá tretina bola celkom dobrá z našej strany. Šancí sme si možno nevypracovali nejak veľa, ale to ani oni. V druhej tretine sme dostali nešťastný gól, asi trošku po našej chybe. Zvolen to dobre bránil, snažili sme sa, žiaľ gól sme nedali a bez gólu sa nedá vyhrať. Čo sa týka defenzívy, Zvolen hral dobre. Cítili sme, že tam trošku chýba energia, možno ten krok navyše keby máme, tak sa nám to podarí dotlačiť do brány.“

zdroj: TASR, foto: S. Telúch