Novou posilou útočných radov nášho klubu je perspektívny krídelník Roman Faith. Košický rodák oslávi koncom júla svoje 21. narodeniny a pod Urpín prichádza na jednu sezónu s opciou na ďalší rok.

Roman Faith pochádza zo známej hokejovej rodiny a svoju kariéru odštartoval v rodnom meste, kde už v dorasteneckej a juniorskej kategórii patril medzi najväčšie nádeje. V drese “oceliarov” zažil aj debut medzi seniormi a napokon odohral za svoj materský klub celkovo 16 zápasov. Jeho ďalšie kroky smerovali do Fínska, kde síce nepôsobil dlho, no v jednom zo starších rozhovorov sa vyjadril, že išlo o jednu z jeho najlepších skúseností.

V lete 2020 sa upísal tímu Bratislava Capitals, kde získaval cenné skúsenosti v nadnárodnej ICEHL. V nasledujúcom ročníku však po slede nešťastných udalostí vedúcich k predčasnému koncu pôsobenia celého tímu nemal možnosť ďalej pokračovať v hlavnom meste Slovenska, a tak zamieril do Michaloviec.

V uplynulej sezóne obliekal dres Nových Zámkov a v základnej časti nastúpil do 38 duelov, v ktorých získal 11 bodov (1+10). V piatich vystúpeniach štvrťfinálovej série proti Zvolenu dokázal dvakrát skórovať a pridal aj jednu asistenciu.

Roman Faith bol navyše pravidelným členok mládežníckych reprezentačných výberov a dvakrát si zahral na juniorských Majstrovstvách sveta do 20 rokov. K podpisu zmluvy s naším klubom poznamenal: „Som zato rád, keďže mám podpísané pred začiatkom letnej prípravy. S pánom Pisárom som sa stretol osobne a potešilo ma, že sme sa dohodli. Tímové očakávania nechávam na prvé mesiace v mužstve, no dúfam, že ambície budú tie najvyššie. Osobné ciele sú každý rok, dúfam že sa ich podarí taktiež naplniť.“

„Roman aj napriek tomu, že bude mať len 21 rokov, už ukázal, že vie byť platným hráčom, a to aj v kvalitnej súťaži ako je ICEHL, kde dokázal bodovať a hrať za Draisaitla prvú presilovku. Jeho minulá sezóna bola poznamenaná zranením, ale my veríme, že teraz už zotavený Roman nadviaže na svoje výkony v ICHL a bude u nás úspešný.“ povedal na margo podpisu Ľuboš Pisár.