21.8.2020

Mladý slovenský útočník Martin Faško-Rudáš sa stal hráčom HC ´05 Banská Bystrica. Pod Urpínom bude pôsobiť dokým nezačne zámorská juniorská liga WHL, kde bude hrávať za Saskatoon Blades.

20-ročný hokejista pôsobil v spomínanej súťaži už aj posledné tri sezóny. Hrával za Everett Silvertips a v januári tohto roku bol vymenený práve do spomínaného Saskatoonu. Celkovo vo WHL absolvoval rovných 200 stretnutí, získal 89 bodov za 44 gólov a 45 asistencií. V sezóne 2017/18 došiel s Everettom až do finále, v ktorom neuspel.

Rodák z Banskej Bystrice je odchovanec breznianskeho hokeja, pôsobil tiež v mládežníckych kategóriách Dukly Trenčín. Na posledných MSJ získal dva body a dostal sa medzi trojicu najlepších hráčov Slovenska na šampionáte.

„Sezóna vo WHL začína 5. decembra, čiže som s agentom hľadal nejaké riešenie, kde hrávať, aby som nestál a nevyšiel zo zápasového tempa. Hľadali sme niečo mimo Slovenska, ale ozvala sa mi Banská Bystrica a prišiel som sem. Zo Slovenska to bola jediná voľba. Chcem tu hlavne hrávať, pomáhať tímu vyhrávať, aby sme boli v lige čo najlepší. Hrať budem už v piatok proti MAC. Pripravený som. Už po minulé týždne som chodil na ľad do Zvolena a taktiež som sa pripravoval s trénerom v Sásovej, čiže pripravený som fyzicky aj psychicky. Veľmi sa už teším,“ povedal Martin Faško-Rudáš.

Andrej Sliacky