Novým hráčom HC ´05 Banská Bystrica sa stal americký center Chase Berger.

26-ročný hokejista odohral posledné dve sezóny za Wilkes-Barre/Scranton Penguins v AHL, čo je farma Pittsburghu Penguins. Predtým pôsobil v univerzitnej NCAA na Penn State University, kde sa raz tešil z titulu. Počas sezóny 2018/19 získal ligové ocenenie za férové športové správanie. Rodák zo St. Louis si zahral aj v USHL za Tri-City Storm. Pochádza z hokejovej rodiny, keďže tento šport hrávali či hrávajú aj jeho bratia Christian, Jack a Jimmy.

„Hľadali sme ešte stredného útočníka. Chase správne sedí do našej koncepcie, nakoľko ide o two-way centra, ktorého môžeme využiť na presilovky aj oslabenia. Má správny charakter. Veríme, že mu pomôžeme v napredovaní v jeho kariére v Európe. Mali sme na neho dobré referencie. Záujem o neho znova mal aj Wilkes-Barre, ktorý mu ponúkol jednocestný kontrakt v AHL, ale podarilo sa nám Chasea zazmluvniť pre nás. S týmto podpisom sme spokojní,“ hovorí Július Koval, športový manažér HC ´05 Banská Bystrica.

„Hovoril som s mnohými ľuďmi o organizácii a meste. Potom som si vytvoril obraz. Počul som samé dobré veci o klube, prístupe k hráčom, takisto slovenskej lige. Myslím si, že mi toto prostredie sadne veľmi dobre. Bude to pre mňa nová skúsenosť, nikdy som nebol v tejto časti Európy, ale veľmi sa teším na iný štýl hokeja a novú skúsenosť,“ povedal Chase Berger.

Na stredné Slovensko prichádza s cieľom byť úspešný: „Chcem pracovať naplno, pomáhať spoluhráčom a tímu vyhrávať toľko zápasov ako to bude len možné. Viem, že HC ´05 má bohatú a úspešnú históriu, vyhral niekoľko titulov. Verím, že sa dostanem do formy a budem prínosom na oboch stranách ihriska, keďže by som sa označil za two-way centra,“ pokračuje Američan: „Hrám primárne na pozícii centra. Myslím si, že viem odviesť dobrú robotu smerom dozadu, aj dopredu a idú mi vhadzovania. Dokážem zahrať v oslabeniach aj presilovkách. Na ľade nechám všetko, aby sme boli úspešní,“ dodal Berger.