Na kontrakte s HC ´05 Banská Bystrica sa dohodol 24-ročný americký útočník Mitchell Fossier, pre ktorého to bude prvý klub mimo Severnej Ameriky.

Rodák z mesta Alpharetta v štáte Georgia odohral minulú sezónu za Rockford Ice Hogs v AHL. Nastúpil na 19 zápasov a získal osem bodov za päť gólov a tri asistencie. Predtým bol štyri roky hráčom University of Maine v NCAA, kde v jednom ročníku vykonával aj pozíciu kapitána. Získal vtedy 42 kanadských bodov, čo bolo jeho maximum a patril do TOP 10 najproduktívnejších hráčov súťaže. Predtým si zahral aj súťaže NAHL a USHL. Hokejistom bol aj jeho otec Rick Fossier.

„Sme radi, že sa nám podarilo s Mitchellom dohodnúť na zmluve, sledovali sme ho už dlhšie a vedeli sme, že bude možnosť získať ho. Patril k špičke v univerzitnej lige. Ide o výborného atléta a takisto študenta. Bol kapitánom jednej z najlepších univerzít v USA. Má nám čo ponúknuť po športovej aj charakterovej stránke. Mal by patriť k lídrom, sľubujeme si od neho veľa,“ hovorí Július Koval, športový manažér HC ´05 Banská Bystrica.