Novou tvárou v ofenzíve HC ´05 Banská Bystrica sa stal Matej Galbavý, ktorý sa na Slovensko vracia po takmer deviatich rokoch.

22-ročný hokejista odišiel spod Urpína ešte počas ročníka 2012/13, kedy hrával za náš tím U18. Namieril si to do Švédska, kde sa cez juniorské tímy dostal do áčka tímu Mora IK a zahral si aj poprednú najvyššiu súťaž SHL. Takisto nastupoval v nižšej lige Allsvenskan či na hosťovaní v nórskej lige. Posledný ročník odohral za Nybro Vikings v HockeyEttan. Získal rovných 30 bodov.

Prečo si sa rozhodol vrátiť sa do Banskej Bystrice?

Už nejakú dobu som sa plánoval vrátiť domov. Extraligu dlhodobo sledujem a videl som, že liga išla nahor a že v Banskej Bystrici sa robí dobrá robota. Je to môj materský klub, v ktorom som vyrastal, takže toto boli hlavné dôvody, prečo som sa rozhodol prísť. Hokejovo je Banská Bystrica dlhé roky top klubom, takže to nebolo ťažké. S Júliusom Kovalom som komunikoval, bol som spokojný s podmienkami, ktoré mi dal. Budem doma s rodinou a priateľkou. S Julom som bol v kontakte už aj v posledných rokoch. Vždy sme si po sezóne zavolali, rozprávali sa. Ja som však chcel ešte počkať vo Švédsku, ale teraz mi vyhovovalo, aby som sa vrátil, takže sme sa dohodli.

Čo hovoríš na zloženie tímu?

Spoločne s ďalšími chalanmi z tímu máme spoločnú letnú prípravu. Všetko sú to super ľudia, sme výborný kolektív, aj keď ešte nie sme kompletní. Aj ľudia okolo tímu, teda členovia realizačného tímu, sú super. Za ich prístup určite dávam palec hore.

Aké sú tvoje očakávania?

Banská Bystrica je top klub a tým pádom chceme hrať na vrchných priečkach tabuľky a piť sa o prvé miesta v tabuľke. Osobne by som chcel byť ofenzívny hráč, ktorý pomáha tímu gólmi a bodmi.