Slovenský obranca Ján Brejčák sa stal staronovou posilou HC ´05 Banská Bystrica.

32-ročný hokejista prvýkrát pôsobil v Banskej Bystrici počas sezóny 2017/18, kedy v 53 stretnutiach získal 18 bodov a získal majstrovský titul. Následne na rok odišiel do fínskeho tímu HPK Hämeenlinna, kde sa takisto tešil z titulu. Pod Urpín sa vrátil v sezóne 2018/19, počas 42 duelov nazbieral deväť bodov (1+9) a pridal 163 trestných minút. V drese „Baranov“ začal Brejčák takisto predošlý ročník, po deviatich zápasoch posilnil nemecký Düsseldorfer EG.

Odchovanec Popradu hrával okrem materského tímu aj za Litvínov, Slovan Bratislava v KHL, švajčiarsky HC Davos, švédsky MoDo Hockey. Slovensko reprezentoval na MS 2014, raz aj na juniorskom šampionáte.

„S Janom sme boli v spojení a po jeho anabáze v Nemecku som sa ho snažil presvedčiť, aby prišiel naspäť do Banskej Bystrice, nakoľko viem, že s priateľkou očakávajú v najbližšej dobe prírastok do rodiny a zároveň dlhodobo býva v Banskej Bystrici. Myslel som si, že by to mohol byť jeden zo zlomov, kedy sa nám ho podarí udržať aj v ďalšej sezóne. Považujeme ho za domáceho banskobystrického hráča. Kvalita nášho mužstva sa jeho príchodom zvyšuje,“ hovorí Július Koval, športový manažér.

„Komentoval by som to tak, že Banská Bystrica sa mi páči, žijem tu už šiesty rok. To bol dôvod, prečo som podpísal zmluvu s Banskou Bystricou. Hlavne chcem byť zdravotne fit a aby som čo najviac pomohol tímu v zápasoch či tréningoch. Zloženie tímu je fajn. Chalani sú zohratí, ja som s nimi asi týždeň aj s cestou. Dúfam, že aspoň to play-off dáme. Pred sezónou nechcem byť v nejakej eufórii, že ideme do prvej šestky alebo do prvých dvoch miest. Vieme, v akých sme podmienkach, že trénujeme na vedľajšej hale, ktorá je o niečo menšia. Určite to pocítime, keď prídeme do Košíc alebo na Slovan. Pre chalanov aj celý klub je to náročné, no dúfam, že aspoň to play-off dáme,“ hovorí Ján Brejčák.