V nedeľnom 32. kole hokejovej Tipos extraligy prišlo na meranie síl proti Popradu. Súperovi sme mali čo vracať a duelu pridávali dôležitosť aj šance priblížiť sa 6. miestu tabuľky. V súboji s naším tabuľkovým susedom videli vyše dve tisícky divákov výhru našich hokejistov, ktorí v stretnutí obliekali retro dresy.

Na úvodný gól sa čakalo do 11. minúty a podarilo sa ho zaznamenať našim hráčom, po osi Brejčák – Watling – Troock posledný menovaný blafákom prekonal Petersa a otvoril skóre zápasu. V 14. minúte sa vyplatila Troockovi poctivá práca pri napádaní, následne spoza brány adresoval prihrávku Kontosovi, ktorý z tesnej blízkosti pohotovým spôsobom zvyšoval náš náskok na 2:0. Hostia sa v 16. minúte dočkali zníženia, postaral sa o to Kundrik, ktorý využil diery v našej defenzíve a súboj zoči-voči Belányimu zvládol.

Popradčania v druhej tretine zvyšovali tlak a v 32. minúte sa im podarilo vyrovnať. Zakončenie Drgoňa vypadlo nášmu brankárovi z lapačky a puk poskakoval po bránkovej čiare, čo chcel zažehnať Luža, no nešťastným spôsobom trafil Belányiho a puk skončil v našej bráne. Hoci sa začínalo odznovu, naši hráči rýchlo strhli vedenie na svoju stranu. Stalo sa tak v 34. minúte, keď Kojo vyslal tvrdý pokus a následne sa dostal k puku Šoltés, ktorý poslal náš tím do vedenia.

V 52. minúte prišla poistka, ktorú zabezpečil presným zásahom Jendek, ktorý potrestal zaváhania popradského tímu. Kamzíci ešte korigovali výsledok a v 54. minúte oživili svoje nádeje na zvrat, keď sa medzi strelcov zapísal skúsený Kotvan. Popradčania v závere skúsili vabank v podobe hry v šestici, no úspech im to neprinieslo, a tak sme sa mohli po záverečnom hvizde radovať z cenného víťazstva.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Góly: 11. Troock (Watling, J. Brejčák), 14. Kontos (Troock, Watling), 34. Šoltés (Kojo, Bačík), 52. Jendek – 16. Kundrik (Valigura, Podlipník), 32. Drgoň, 54. Kotvan (Valigura, Kundrik). Rozhodovali: Moller, J. Konc ml. – Bogdaň, Riš, vylúčení na dve min.: 1:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, zmeny: od 35. B. Bystrica bez Ďatelinku, 2011 divákov.

HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Andrisík) – Bačik, Luža, Brejčák, Ďatelinka, Kojo, Holenda, Frídel – Troock, Kontos, Watling – Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Jendek, Tamáši, Šoltés – Kabáč, Gabor, Výhonský

HK Poprad: Peters (Rychlík) – Drgoň, Betker, Vainio, Kotvan, Podlipnik, Meliško – Svitana, Skokan, Bubela – Razgals, Kolouch, Záborský – Kukuča, Mlynarovič, Jermain – Kundrík, Petráš, Valigura

Doug Shedden, tréner Banskej Bystrice: „Poprad hral v poslednej dobe dobre, ale myslím, že to aj my. Sme v tabuľke pri sebe a vedeli sme, že to bude mať nádych play-off zápasu. Bol to náročný boj, z ktorého naši hráči vzišli víťazne. Šoltés sa snáď vráti a bude opäť tam, kde vieme, že môže byť. Bolo skvelé vidieť, že mal dnes tak vydarený zápas. Strata kapitána počas druhej tretiny zabolela… zvyšní piati obrancovia skutočne bojovali, sú to bojovníci. Koniec-koncov, máme za víkend 6 bodov, náš druhý brankár odchytal prakticky oba zápasy, takže je to cenných 6 bodov. Samozrejme, chceli by ste mať v každom zápase náskok 2:0, ale očividne je to ten najhorší možný náskok. Neviem čím to je, ja by som to však bral. Každopádne, Šoltyho gól (Dávida Šoltésa), ktorý prišiel po ich vyrovnaní, bol pre nás extrémne dôležitý.“

Dávid Šoltés, útočník Banskej Bystrice: „Veľmi sme radi za tieto tri body, bol to veľmi náročný zápas. Bojujeme o play-off, aby sme sa dostali do prvej šestky, takže sme radi, že sme to zvládli. Myslím si, že sa to pomaly vyvíja veľmi dobre, získavame tú silu viac na našu stranu a dúfam, že to takto pôjde čo najdlhšie. Určite priniesli šťastie aj retro dresy, vyhrali sme, takže sme za to radi. Sú pekné a určite nám to pomohlo. Škoda toho, že Poprad dokázal vyrovnať, ale ukázala sa sila tímu. Dali sme ešte dva góly, potom sme síce jeden dostali, ale zápas sme z celkového hľadiska zvládli a vyhrali sme.“

Dominik Jendek, útočník Banskej Bystrice: „Dávida (Skokana) poznám veľmi dlho, aj otec s ním hrával a hneď som mu po zápase povedal, že ďakujem za peknú prihrávku a konečne mi to tam padlo, takže som rád. Tiež sa na tom zasmial. Bol to dôležitý zápas, preskočili sme Poprad, čo je veľmi dôležité a sme za to veľmi radi. Bol to veľmi ťažký, bolestivý zápas, ale sme radi, že sme to zvládli.“