Obranca Dominic Cormier posilnil náš tím krátko pred uzávierkou prestupov a prakticky okamžite bol hodený do extraligových vôd. V priebehu dvoch týždňov stihol naskočiť do piatich stretnutí a najmä po tom úvodnom začal jasne dokazovať, prečo si ho naše vedenie zvolilo ako jednu z posíl.

Hektické dva týždne, asistencia na dôležitý gól proti Zvolenu, ale aj prvý gól v našich farbách. Dominic Cormier sa pomerne rýchlo adaptoval na dianie v našej najvyššej súťaži a ukazuje, že pred zvyškom sezóny bude jedným z pilierov našej defenzívy. Rozhodli sme sa preto zastihnúť ho v jedno ráno ešte pred oficiálnym tímovým zrazom, aby sa s nami a najmä s vami, našimi fanúšikmi, podelil o svoje pocity a dojmy.

Dominic, si tu už niekoľko dní, ako sa tu cítiš a ako si sa usadil?

Cítim sa celkom pohodlne. Zo začiatku to bolo najmä pre časový posun pomerne náročné, no začínam si zvykať a cítim sa lepšie.

Ty si v podstate krátko po svojom prílete okamžite naskočil do zápasového kolotoča. Aké to pre teba bolo?

Nebolo to zlé. Spôsob hry je tu však odlišný oproti tomu, na čo som zvyknutý z domova. Mám však pocit, že som sa prispôsobil vcelku rýchlo.

Pri príchode si avizoval, že si počul o našom klube veľa dobrého. S kým si mal možnosť pozhovárať sa, kto ti odporučil Banskú Bystricu?

Poznám sa s niekoľkými chlapcami, ktorí tu pôsobili. Mojím veľmi dobrým kamarátom z Kanady je Éric Faille, ktorý tu odohral dve sezóny a ten mal smerom k tomuto klubu veľké množstvo pozitívnych slov.

Ako si sa udomácnil v kabíne medzi ostatnými chalanmi?

Spoluhráči sú skvelí a rovnako dobre sa o mňa stará celý realizačný tím. Veľmi sa mi tu páči.

Pomohlo ti pri prechode sem k nám aj to, že máme kanadského trénera Douga Sheddena?

Určite to pomáha. Pre nás zahraničných hráčov je to výhodou, že máme trénera, s ktorým sa môžeme rozprávať naším jazykom. Čo sa mi na ňom vskutku pozdáva je to, že je smerom k hráčom náročný a vyžaduje od každého maximum. Pokiaľ vidí, že sa maximálne snažíme, nepotápa nás.

Pre teba je to prvýkrát, čo si sa ocitol v Európe. Ako vnímaš tie rozdiely?

Je to tu dosť iné. Už len taký ten „lifestyle“ (spôsob života, životný štýl)… všetko je tu trochu rozdielne, no môžem povedať, že každým dňom si zvykám viac a viac.

Proti Zvolenu si mal absolútne krásny highlightový moment, bol to navyše víťazný zápas v derby proti nášmu rivalovi. Ako si na to celé spomínaš takto s odstupom času pár dní?

Musím sa priznať, že pred zápasom som netušil o čom to derby je a čo od toho očakávať. Postupne som však začal badať, a to najmä na slovenských spoluhráčoch, ako veľmi boli na tento zápas nažhavení. Prísť do Zvolena a zvíťaziť tam bolo pre nás nesmierne dôležité.

V stretnutí proti Novým Zámkom si si otvoril strelecký účet v našom drese. Aké to boli pre teba pocity?

Bolo to úžasné. Bol som rád, že som sa prvýkrát od príchodu dokázal strelecky presadiť a ja dúfam, že tých gólov bude ešte pribúdať.

Ako vidíš naše šance do zvyšku sezóny?

Máme pomerne solídnu šancu. Vnímam nás ako kvalitný tím, sme tu skvelá partia. Ak budeme pracovať ako jeden tím, nevidím na našej ceste prekážky.

V mladosti bol tvojím spoluhráčom aj Alexis Lafrenière (jednotka draftu NHL z roku 2020, draftovaný tímom New York Rangers). Ako si na neho spomínaš a ako by si zhodnotil jeho doterajšiu kariéru v najprestížnejšej lige sveta?

Je to super chalan. Stretli sme sa v jednom tíme počas pôsobenia v kanadskej juniorke a v tom čase mal nejak 15-16 rokov, no už vtedy bolo očividné o aký talent ide. Ten vstup do NHL možno nebol úplne podľa jeho predstáv, no verím, že sa s tým popasuje. Je to rozumný chlapec, tvrdo maká a som si istý, že sa mu tam zadarí.

Na záver sa skús trochu predstaviť našim priaznivcom. Aký si typ a čo rád robievaš vo voľnom čase?

Rád si vypočujem hudbu, pozriem nejaké Tik-Toky. Z hudby obľubujem rap a country.