Naši hokejisti momentálne prechádzajú sériou nelichotivých výsledkov, piatková prehra na ľade Michaloviec bola dokonca už piatou v rade. Dali sme preto priestor asistentovi trénera Ivanovi Droppovi a za kabínu a skúsených hráčov Michalovi Kabáčovi, aby pomenovali čo sa deje a ako z toho von.

S Ivanom Droppom sme sa na začiatku rozhovoru pristavili pri piatkovom zápase v Michalovciach. Ten bol výrazne poznačený oklieštenou zostavou, na východ sme pricestovali s 5 obrancami a len 11 útočníkmi. Medzi nimi boli aj hráči, ktorí v aktuálnom ročníku príliš toho neodohrali. Práve Ivan Droppa nám priblížil, čo sa vlastne odohralo: „Všetko začalo po rannom rozkorčuľovaní. Existujú podmienky týkajúce sa testovania na Covid, boli sme sa teda všetci testovať a žiaľ, jednému z hráčov vyšiel pozitívny test. Dvaja nezaočkovaní hráči tak automaticky museli ísť do karantény. Okrem nich sme prišli aj o Bretona, ten by však mal byť na nedeľu pripravený, no chýbali nám aj ďalší zranení hráči,“ ozrejmil situáciu s absenciami jeden z dvojice asistentov hlavného trénera.

Hráčom, ktorí zasiahli do stretnutia vysielaného stanicou RTVS, len ťažko niečo vyčítať. Proti druhému celku tabuľky robili čo mohli, obetavo blokovali strely, bojovali až do záverečného hvizdu. Miestami sme boli blízko vyrovnania na 2:2, mohol to byť úplne iný zápas. Napokon však z toho bola ďalšia porážka. „Jediný spôsob ako to otočiť je tvrdá robota. Musíme eliminovať individuálne chyby a vylúčenia, aby sme čo najmenej hrali oslabení. V čase tohto rozhovoru je sobota, zajtra nás čaká zápas a verím, že všetci tí, ktorí tu dnes boli, budú v poriadku,“ povedal na margo nelichotivých výsledkov skúsený kormidelník.

Okolností, ktoré sa podpisujú pod nevyrovnanosť výsledkov, je mnoho. Napriek tomu sú však všetci v kabíne maximálni profesionáli a nechcú sa na nič vyhovárať. Práve naopak, všetci sú namotivovaní prelomiť sériu a otočiť vývoj sezóny v náš prospech. „Celé mužstvo si uvedomuje, že najbližšie zápasy budú náročné, zvlášť v tejto situácii. Budeme však chcieť bodovať naplno, nikto nám nezaručí, že sa tak aj stane, ale my ideme do každého zápasu s cieľom zvíťaziť. Chce to čas a hráči, ktorí dostanú priestor musia teraz o to viac bojovať a o to lepšie odohrať najbližšie zápasy. Nič iné, ako tvrdá robota a dodržiavanie taktických pokynov, nás však z tohto nedostane. Verím tomu, že to zvládneme. Mužstvo máme dobré, aj výkon v Michalovciach ukázal, že je na čom stavať,“ dodal odhodlane asistent trénera Poikonena.

Pohľad na tabuľku možno skresľuje a neodzrkadľuje reálnu silu nášho kádra. Navyše, v porovnaní s poprednými celkami ligového pelotónu máme o tri, či štyri zápasy menej. „Máme zlé obdobie, ale nevidím to čierno. Dôležité je, že si vytvárame šance. Góly síce nepadajú, ale horšie by bolo, ak by sme si tie šance nedokázali vytvárať vôbec. Verím, že mužstvo sa nakopne a potom predvedieme sériu víťazstiev,“ nelámal palicu nad vývojom sezóny Ivan Droppa.

Veľmi podobne to vidí aj útočník Michal Kabáč, ktorý si uvedomuje, že fanúšikov táto séria príliš neteší. Zároveň však bolo z jeho hlasu počuť odhodlanie. „Musíme si hlavne veriť a zlomiť túto nepriazeň. Máme hráčov na maródke, napriek tomu však disponujeme kvalitou a chceme víťaziť. Veríme, že čoskoro sa to zlomí a obrátime to v náš prospech. Potom príde možno aj séria víťazstiev v náš prospech. Samozrejme si uvedomujeme, že forma nie je zrejme taká, akú by sme chceli, ale zároveň si to nesmieme veľmi pripúšťať. Musíme ísť od zápasu k zápasu, robiť to čo chceme a čo nás robilo úspešnými.“ 

„Myslím, že ľudia, ktorí nás sledujú pravidelne, pozorujú problém v našej koncovke. Už sme aj mali stretnutia, kde sa nám podarilo viackrát presadiť, no zlyhávali sme v obrannej činnosti a inkasovali sme tých gólov viac. Potrebujeme nájsť spôsob alebo rovnováhu ako dostávať menej gólov a ako začať strieľať viac gólov. Kvality v tíme na to máme,“ nevešal hlavu skúsený krídelník, ktorý prednedávnom načal svoju tretiu stovku štartov v našom drese.