Dobrých správ nikdy nie je dosť, a hoci má náš tím už niekoľko dní po sezóne, predsa len je tu niečo, čo poteší nejedného fanúšika. Kanadský tréner Doug Shedden sa totiž rozhodol pre zotrvanie v Banskej Bystrici, vďaka čomu bude šéfovať lavičke nášho klubu aj v nadchádzajúcej sezóne!

Skúsený tréner sa ujal kormidla 24. novembra minulého roku, v čase kedy sme sa nachádzali v spodnej polovici tabuľky a mnohí vyjadrovali pochybnosti o účasti v play-off. Prvá „šestka“ sa nám vzďaľovala a prvé tri vystúpenia pod vedením trénera Sheddena priniesli nášmu tímu iba jeden bod. Najpesimistickejšia časť fanúšikov dokonca vyjadrovala obavy zo zachovania extraligovej pôsobnosti…

Zlom nastal začiatkom decembra, kedy nás nakopol „dvojzápas“ proti Spišiakom, ktorý odštartoval sériu šiestich víťazstiev v rade. Záver kalendárneho roka nám síce príliš nevyšiel, no počnúc trojkráľovým kolom sme začali v drvivej miere nachádzať cestu k výhram a viackrát sme zaznamenali úspešné série, ktoré nás posúvali v tabuľke smerom nahor.

Doug Shedden napokon viedol tím v 39 dueloch, z ktorých 23 doviedol do úspešného konca (19-krát v riadnej hracej dobe, 4-krát po predĺžení alebo nájazdoch) a v 16 prípadoch (z toho 2-krát po predĺžení alebo nájazdoch) sme ťahali za kratší koniec. V sezóne, kedy sme sa párkrát ocitli na predposlednom mieste, sme nemali ďaleko od postupu do semifinále, no osud to napokon zariadil trochu inak…

Ani to však neodradilo rodáka z kanadského Ontária, aby predĺžil svoju zmluvu, čím sa zaviazal, že povedie náš tím aj v nadchádzajúcej sezóne. To je určite vynikajúca správa pre celý klub, vrátane fanúšikov i hráčov. Azda všetci jeho zverenci si pochvaľovali prácu pod jeho vedením a neraz ocenili jeho priamy spôsob komunikácie či ľudskosť, ktorú preukazoval.

„Užívam si spoluprácu s Ľubom (Pisárom) a výsledky, ktoré sme dosiahli po mojom príchode. Teším sa na to, ako Banská Bystrica vyzerá počas leta, no som si v podstate istý, že je nádherná. Baví ma práca v tomto klube, baví ma pracovať s vedením a celým realizačným tímom. To sú všetko plusy, ktoré zavážili pri mojom rozhodovaní, aby som pokračoval. Teraz si určite užijeme trochu voľna počas leta, no zároveň nás čaká tvrdá robota pri skladaní kádra na budúcu sezónu. Miest v tíme je dostatok, takže určite bude na čom pracovať,“ prezradil krátko po podpise zmluvy Doug Shedden.

Doug Shedden

„Rozhodli kvality trénera Sheddena. Ukázal, akým spôsobom robí a od novembra zobral tím z jedenásteho až na štvrté miesto. Bola to veľmi zložitá situácia, v ktorej preukázal svoje kvality. Od začiatku sme vedeli, že chceme s ním pokračovať a sme veľmi radi, že po rokovaniach sa nám podarilo dohodnúť. Predstava na novú sezónu je taká, že zintenzívnime vzájomnú komunikáciu pri tvorbe tímu. Nejaké veci sú už rozrobené, ale ešte stále je dosť veľký priestor na to, aby sme Doug, aj ja dali tímu vlastnú tvár a spôsob, akým chceme, aby tím hral a prezentoval sa. Myslím si, že to je tiež dôvod, ktorý sa Dougovi páčil a pre ktorý sa rozhodol ostať,“ ozrejmil rokovania s kanadským trénerom Ľuboš Pisár, generálny manažér pre športovú časť.