Nesmierne dôležité víťazstvo zaznamenali hráči HC ´05 Banská Bystrica v nedeľu na ľade Michaloviec, odkaľ sme doviezli cenné tri body za výhru 6:4. Najvýraznejšou mierou sa k nej podpísal obranca Hunter Drew, autor štyroch gólov.

Prepisoval historické zápisy hlavne nášho klubu. Ako prvý obranca dokázal streliť za Banskú Bystricu štyri góly a ako druhý vsietiť hattrick, pred ním sa to podarilo iba Ivanovi Ďatelinkovi. Je prvým hráčom a zároveň aj obrancom „Baranov“, ktorý strelil 4 góly v základnej časti najvyššej súťaže. Ak rátame aj play-off, tak úplne prvým štvorgólovým hráčom v zápase bol Petr Kafka v treťom semifinálovom zápase proti Nitre v sezóne 2013/14 (30. marec 2014). Zároveň je rodák z Kingstonu piatym hráčom so ziskom piatich bodov v drese HC ´05. Naposledy sa to v siedmom finále play-off sezóny 2017/18 podarilo Ericovi Faillemu (2+3). Tieto štatistiky pripravil Peter „Nemo“ Súkeník.

Naposledy v najvyššej slovenskej súťaži strelil obranca štyri góly 5. decembra 2012. Bol to Čech David Pojkar pri výhre Skalice nad Martinom: Nikdy som nedal ani hetrik, nie to ešte 4 góly. Chutí tento pocit skvele, nesmierne si to užívam. Ešte som minul jednu veľkú šancu, kedy mi tam nepadol puk, mohol som dať i päť gólov, ale aj takto ma chalani poriadne skasírujú v šatni. Odohrali sme v Michalovciach veľmi dobrý zápas, môžeme byť všetci spokojní,“ povedal po stretnutí Hunter Drew.

Okrem neho nás podržal mladý brankár Eugen Rabčan, ktorý síce inkasoval štyrikrát, ale predviedol množstvo výborných zákrokov: „Zo začiatku striel nebolo veľa. Bol to náš najlepší zápas v tejto sezóne. Dôležité bolo, že sme dali veľa gólov. Mne sa postupom času chytalo lepšie a lepšie. Som rád za toto víťazstvo. Je veľmi cenné. Sústredil som sa hlavne malé veci a postupne sme kráčali k výhre. Dúfam, že nás tento výsledok nakopne a spravíme nejakú dlhšiu víťaznú sériu,“ verí odchovanec Spišskej Novej Vsi.

Tréner Norbert Javorčík bol spokojný s dvomi tretinami, v tej poslednej videl nedostatky: „Mali sme dobrý vstup do zápasu. Prvé dve tretiny boli v ofenzíve aj v defenzíve veľmi slušné. Tretia bola divoká, chýbal nám väčší pokoj v defenzíve, aby sme si dostatočný náskok ustrážili. Pomohli nám presilovky, v ktorých sme sa presadili. Hlavne Hunter Drew bol mimoriadne efektívny. Hrá veľmi dobre v ofenzíve, aj s Bretonom podporujú útok. Jeho výkon nehodnotím len z pohľadu štyroch gólov, ale aj z toho hľadiska, že je prospešný pre mužstvo. My však potrebujeme všetko robiť na sto percent a myslím si, že sme to v prvých dvoch tretinách aj robili. Musíme hrať ale celých 60 minút naplno. Výkon bol dobrý, avšak dobré výkony sme mali aj v zápasoch, v ktorých sme prehrali. Nadviazali sme na výkon proti Novým Zámkom. Toto víťazstvo je pre nás veľmi cenné,“ nechal sa počuť 46-ročný kouč.