V nedeľu 18. septembra sa odohralo v Banskej Bystrici 2. kolo nového ročníka Tipos extraligy. V rámci neho pricestovali pod Urpín hokejisti Michaloviec.

Duel sa začal odovzdávaním ocenenia pre Dávida Šoltésa, ktorý si z rúk rodiča Borisa Sádeckého prevzal cenu za najkrajší gól vlaňajšej sezóny. Už v úvodných minútach mal dve príležitosti náš kapitán Michal Kabáč, na opačnej strane kontroval v 5. minúte Puliš. Potom si hostia vypracovali ďalšie dve šance, v ktorých boli Galamboš a Suja, no gól z toho napokon nebol. Počas 8. minúty mali príležitosti na otvorenie skóre Šoltés a po ňom aj Troock, no stav zápasu ostával nezmenený. V 12. minúte nás mohol poslať do vedenia Výhonský, ktorého však Vošvrda prečítal a podržal svoj tím. Napokon sa diváci dočkali úvodného presného zásahu v 19. minúte, keď sa do streleckej listiny zapísal Tamáši.

Michalovčanom sa podarilo v druhej dvadsaťminútovke vyrovnať, keď sa dokázal presadiť Matúš Paločko. Nasledujúce minúty ponúkli množstvo šancí na oboch stranách, vo všetkých prípadoch však chýbali gólom centimetre. V 32. minúte putoval na trestnú lavicu domáci Bačik, ktorý hosťom poskytol presilovú hru. Na našu radosť sa však opakovala situácia z úvodného stretnutia, keď sa po prihrávke Jendeka dokázal v oslabení presadiť Sojka. Hosťom sa však v závere prostrednej časti hry podarilo vyrovnať, do streleckej listiny sa zapísal po prihrávke od Buca Radovan Puliš.

Nástup do tretej tretiny vyšiel lepšie našim hráčom a vo viacerých dobrých šanciach sa ocitli Tamáši, Holenda, Šoltés a v 44. minúte aj Sukeľ, ktorého pokus skončil na brvne Vošvrdovej brány. Aj v 50. minúte sme sa mohli opäť ujať vedenia, góly mali na hokejke Holenda a po ňom aj Jendek. V 52. minúte mal ďalšiu obrovskú príležitosť Troock, ktorý sám pred Vošvrdom zaváhal. Napokon tak platilo povestné „nedáš-dostaneš“ a náš súper nás potrestal necelých 7 minút pred koncom Kristo. V poslednej minúte sme skúšali vabank v podobe hry v šestici, no na výsledku 2:3 sa už nič nezmenilo, a tak sa z víťazstva radovali Michalovčania.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly a asistencie: 19. Tamáši, 33. Sojka (Jendek) – 27. Paločko (Kristo), 38. Puliš (Buc, Suja), 54. Kristo (Mihalik, Winquist). Rozhodovali: Výleta, Novák – Vyšný, Frimmel. Diváci: 1964

HC ’05 Banská Bystrica: Rahm (Belányi) – Björkung, Bačik, Pavlin, Bača, Luža, Holenda, Frídel – Urbánek, Kontos, J. Sukeľ – Troock, Gabor, Kabáč (C) – R. Gašpar, Tamáši (A), Šoltés – Výhonský, Sojka, Jendek

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (Škorvánek) – Štajnoch (A), Hammond, Osburn, Macejko, Michalčin, Mihalik (C) – Puliš, Suja, Buc (A) – Kristo, Winquist, Matúš Paločko – Žitný, Galamboš, Bezúch – Vašaš, Bjalončík, Chalupa

Alex Tamáši, autor prvého gólu HC ’05 Banská Bystrica: „Prehra zamrzí. Odohrali sme kvalitnú prvú tretinu, myslím si, že doteraz najkvalitnejšiu, keď vezmem do úvahy aj prvý zápas. Neviem ale, čo sa potom udialo v druhej tretine. Ako keby sme vypli a mysleli si, že to príde samé. Niekedy sa darí, niekedy nie. Myslím si, že súper mal miestami viacej šťastia, že sa im tam odrazili nejaké puky, nám naopak nie. Ale na to sa nemôžeme vyhovárať, mali sme tam veľa dobrých šancí, ktoré by sme mali premieňať. Musíme sa z toho poučiť, boli tam zbytočné vylúčenia, takisto ako v minulom zápase. Takže musíme si trošku vstúpiť do svedomia, ale stále je pred nami ešte 48 zápasov, takže musíme to hodiť za hlavu a sústrediť sa na piatok.“

Antti Karhula, tréner HC ’05 Banská Bystrica: „Prvá tretina bola z našej strany naozaj dobrá. Boli sme lepší a vytvárali sme si pomerne veľa šancí, ale dali sme len jeden gól, aj keď sme mohli dať možno dva, tri. Druhá tretina sa nevyvíjala tak, ako sme chceli. Všade sme boli o čosi neskôr a veľmi jednoducho nás prevyšovali z protiútokov. Museli sme ubrániť viacero oslabení. Tretia tretina však bola celkom vyrovnaná. Výhra mohla ísť na obe strany. Urobili sme chybu pri rozhodujúcom góle, keď sme prehrali buly, naši obrancovia boli na modrej čiare a nikto pred bránou, čo nás stálo veľa. Pokiaľ ide o absenciu Ivana Ďatelinku, má len menšie zranenie, ale dali sme mu voľno, aby si oddýchol a bol pripravený na sto percent.“