Výkon proti Nitre sme potvrdili aj v Trenčíne a získali sme ďalšie tri body. Tréner Tuukka Poikonen vyhral päť zo svojich siedmich zápasov na lavičke HC ´05 Banská Bystrica a všetko nasvedčuje tomu, že jeho príchod mužstvo psychicky aj herne povzbudil.

Myslia si to aj hráči, ktorí si pochvaľujú isté úpravy po jeho príchode: „Zmenil nám pár vecí k lepšiemu. Páči sa mi hlavne taktika v obrannej tretine pri bránení,“ hovorí stále iba 15-ročný Dalibor Dvorský, ktorý strelil svoj druhý gól v Tipos Extralige a razom je nielen historicky najmladším strelcom, ale aj druhým najmladším: „Som naozaj veľmi rád, že som skóroval aj v tomto zápase. Bolo to taká situácia, že puk sa nahodil do rohu, dostal som prihrávku a ja som z prvej vystrelil brankárovi pomedzi betóny. Nemyslím však na to, aby som dával góly. Chcem hrať svoju hru, pomáhať tímu a keď sa presadím, tak budem za to rád. Chalani to teraz brali už normálnejšie. Neviem, či si zvykli, to nemôžem povedať. Kabína ma podporuje,“ pousmial sa mladý center.

Tri body sa ale nerodili ľahko: „Bol to veľmi ťažký zápas. Trenčín nás v prvých minútach tlačil, potom dal gól, ale my sme vyrovnali a dvomi rýchlymi gólmi odskočili. V tretej tretine sme podľa mňa hrali veľmi dobre, ale nepridali sme piaty gól a dva inkasované znamenali, že sa to zdramatizovalo, ale sme veľmi radi, že berieme tri body,“ hodnotil Dvorský a podobne to videl aj Jakub Sukeľ: „Myslím si, že to vôbec nebol ľahký zápas, prvá tretina nebola dobrá, druhá už bola fajn a dali sme gól. V tretej sme síce nejaké dostali, ale brankár nás podržal a ustrážili sme si tri body. Zablokovali sme veľa striel, čo bolo super. Na začiatku tretej tretiny nám padol gól a aj keď sme potom inkasovali, tak sme to ubojovali. Bola tam veľká obetavosť a brankár podal výborný výkon,“ tvrdí šikovný krídelník.

V zápase sa presadil dvakrát, vždy to dostal pred prázdnu bránku. Spolupráca so spoluhráčmi vo formácii klape výborne: „Spolu sa nám hrá dobre, vieme si to hodiť, chalani sú šikovní. Dúfam, že nám to pôjde takto ďalej. Ja som sa tam pri góloch len postavil a dvakrát mi to prihrali do prázdnej bránky. Mal som šancu na hattrick. Strieľal som na lapačku, nevyšlo to, no nevadí. Dôležité sú tri body a nie tri góly,“ dodal Sukeľ.