V piatkovom 3. kole nového ročníka Tipos extraligy pricestovali k nám obhajcovia titulu, ktorými sú po uplynulej sezóne hráči HC Slovan Bratislava. Stretnutie proti belasým nám však herne, ani výsledkovo nevyšlo a Slovan si tak spod Urpína vezie tri body.

Do stretnutia vstúpili lepšie Bratislavčania, ktorá sa ujali vedenia už v 4. minúte zásluhou Harrisa. Kanadský útočník z pravej strany prestrelil Belányiho, ktorý dostal dôveru pred Rahmom. V prvej dvadsaťminútovke sme pri „rozháranej“ obrane púšťali súpera k množstvu striel, ktoré však Belányi dokázal likvidovať, vďaka čomu Slovan nenavýšil svoj náskok ešte pred odchodom do kabín.

Napokon však hostia udreli po druhýkrát v úvode druhej tretiny, keď v 23. minúte pribudol do streleckej listiny Lukošik. Na jeho gól nadviazal v 32. minúte Haščák, ktorého vysunul do samostatného úniku Valach. Krátko na to sme síce dokázali odpovedať po presnom zásahu Troocka, no napokon to bol z našej strany jediný gól v stretnutí.

Na druhej strane „belasí“ ešte dokázali v treťom dejstve pridať ďalšie dva góly. Najprv sa v 47. minúte presadil po peknej kombinácii Pecararo a skóre duelu uzatvoril v 51. minúte svojím druhým gólom Harris.

HC ’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: 34. Troock (Kabáč) – 4. Harris (Fominych, MacKenzie), 23. Lukošík, 32. Haščák (J. Valach), 47. Pecararo (Takáč, Haščák), 51. Harris (Takáč, Maier). Rozhodovali: M. Novák, Žák – Tvrdoň, Gegáň. Vylúčenia: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0, Diváci: 2598

HC ’05 Banská Bystrica: Belányi – Björkung, Bačik, Pavlin, Holenda, Luža, Ďatelinka, Frídel – Troock, Kontos, Kabáč – Urbánek, Bíreš, J. Sukeľ – R. Gašpar, Tamáši, Šoltés – Výhonský, Sojka, D. Jendek

HC Slovan Bratislava: Coreau – J. Valach, Golian, MacKenzie, Beňo, Sersen, Gachulinec, Maier – Pecararo, Preisinger, Haščák – Fominych, Harris, Takáč – Lukošík, Minárik, Matoušek – Šotek, Zigo, T. Török

Antti Karhula, tréner HC ’05 Banská Bystrica: „Úprimne povedané, dnes sme zaostávali prakticky vo všetkom. Chýbala nám rýchlosť, sila v osobných súbojoch a za takých okolností je náročné bojovať o dobrý výsledok. Očividne som sa zmýlil v našom tíme. Zdalo sa, že pred zápasom sme boli dobre navnadení. Treba však povedať, že súper dnes ukázal svoje kvality, zažili vydarený večer. My sa však musíme snažiť vyrovnať sa im rýchlostne, aj v súbojoch. To je jedna z najhlavnejších vecí, vďaka ktorým môžeme pomýšľať na ďalšie veci. S toľkými inkasovanými gólmi je náročné pomýšľať na výhry. Bol to ťažký večer, no verím, že pre nás to bude ponaučením. V strednom pásme sme často strácali puky, aj keď sme o tom s hráčmi hovorili. Musíme sa teraz dať dokopy a poučiť sa. Čo sa týka dier v obrane, určite je to problém. Môžeme to hráčom ukazovať, môžeme sa o tom s nimi baviť, môžeme na nich kričať, no v konečnom dôsledku je to v ich rukách. Ako som už povedal, všetko začína od schopnosti vyhrávať súboje a poctivého korčuľovania. Bol to však len tretí zápas, stále ich je pred nami 47.“

Dávid Šoltés, útočník HC ’05 Banská Bystrica: „Dnes to bol veľmi ťažký zápas, vôbec sme nezachytili úvod a trápili sme sa v koncovke. Musíme sa z toho oklepať, aby sme na nedeľu boli stopercentne pripravení. Dnes nám nič nevychádzalo, bolo to niečo strašné, a to aj voči divákom. Musíme sa len oklepať a ísť ďalej. Je to začiatok sezóny a musíme ukazovať to, čo sme ukazovali v príprave. Stý zápas za Bystricu je pekné číslo, som rád. Zbehlo to rýchlo, ani som si to neuvedomil. Dúfam, že ešte nejaké ďalšie pridám.“