Zmluvu do konca sezóny 2020/21 podpísal s HC ´05 Banská Bystrica útočník Eduard Šimun. Na skúške v našom klube je Alex Výhonský.

25-ročný Eduard Šimun je odchovancom Topoľčian. V Banskej Bystrici už ale pôsobil. Počas ročníka 2011/12 odohral 33 zápasov v juniorke, získal 25 bodov. V nasledujúcej sezóne si zahral za naše áčko v 27 dueloch (3+3). Následne pôsobil v HK Orange 20, Sioux Falls Stampede (USHL), Varberg HK (Švédsko) a v roku 2015 mu dalo šancu v českej Extralige Dynamo Pardubice.

Od sezóny 2016/17 ale opäť viac-menej pôsobí v našej najvyššej súťaži, kde hrával postupne za Trenčín, Nové Zámky, krátko si vyskúšal pôsobenie v KHL za Slovan Bratislava, minulý ročník začal v Nitre a dokončil ako hráč Michaloviec. Šimun počas kariéry sedemkrát obliekol dres seniorského národného tímu Slovenska, raz si zahral na MSJ aj MS do 18 rokov.

Zároveň je v HC ´05 Banská Bystrica na skúške 26-ročný útočník Alex Výhonský. Odchovanec prešovského hokeja taktiež pod Urpínom pôsobil. V sezóne 2013/14 bol súčasťou nášho juniorského tímu. Následne odišiel do druholigového nórskeho tímu Nes IK, kde sa mu bodovo darilo. Rok pôsobil v treťoligovom švédsku celku Grästorps IK. Jeho zatiaľ jediná skúsenosť s najvyššou súťažou na Slovensku bola počas ročníka 2016/17, kedy odohral 14 zápasov za HK Poprad, odkiaľ odišiel do Michaloviec a znova zakotvil v zahraničí. Spomínanú sezónu dohral v nórskom Kongsvingeri. Posledný ročník odohral za Chambéry v 2. francúzskej lige, v tomto klube hrával aj počas sezóny 2018/19. Rok predtým bol súčasťou nórského celku Narvik Hockey.