Už 30 zápasov po sebe sme bodovali proti Nitre, respektíve neprehrali zápas v riadnom hracom čase. Až 27-krát sa „Barani“ tešili z výhry za tri alebo dva body, či úspechu v play-off a len tri razy ťahali za dlhší koniec povrazu „Corgoni“, no vždy po predĺžení alebo nájazdoch.

Jedným slovom – neuveriteľná, šnúra pokračuje. Začala 16. apríla 2017, čo sú už bez zhruba dvoch mesiacoch takmer štyri celé roky. Odvtedy sa v oboch kádroch vystriedalo množstvo hráčov aj niekoľko trénerov. Za ten čas sme sa tešili z troch majstrovských titulov a na štvrtý sme mali tiež dobre našliapnuté. Navyše, Nitru sme zdolali druhýkrát počas jedného týždňa a vždy to bolo rozdielom triedy. Najskôr 6:1 a v nedeľu ešte vyššie, až 7:0, pričom mladý Filip Belányi zaknihoval svoje prvé čisté konto v najvyššej súťaži a stal sa najmladším brankárom HC ´05 s čistým kontom. Dosiahol ho veku 19 rokov a 363 dní. Na druhé miesto odsunul Andreja Košarišťana s vekom 20 rokov, 84 dní. Tretí je Matej Gajan (21 rokov, 67 dní).

„Ani nechcem vedieť, koľko budem musieť platiť. Hneď po zápase som už niečo zachytil od spoluhráčov, nebude to málo,“ povzdychol si inak šťastný Belányi: „Vychytať nulu je ale skvelý pocit, spoluhráči mi však veľmi pomohli. Hrali sme dobre, všetci odviedli to, čo mali. Postupne sme pridávali góly a doviedli sme stretnutie do víťazného konca, čo je pre nás zaslúžené. Verím, že pozitívnu bilanciu s Nitrou aj nabudúce natiahneme,“ hodnotil mladík posledný duel pred reprezentačnou prestávkou. Mohlo by sa zdať, že tá môže dobre rozbehnuté mužstvo pribrzdiť: „Nezastaví nás,“ rázne a so zdravým sebavedomím odvetila naša jednotka.

Formácia Jakub Sukeľ, Brian Ihnačák a Martin Faško-Rudáš pokračuje vo výborných výkonoch. Prvý menovaný mal proti Nitre bilanciu 1+1, druhý 0+2 a tretí strelil víťazný gól: „Podali sme celozápasový super výkon, od brankára až po posledného hráča sme hrali naplno celý zápas, čo sa nám vyplatilo a sme za to šťastní. Nemyslím si, že nás prestávka zabrzdí. Akurát si oddýchneme a prídeme ešte lepší. O sérii proti Nitre som ani nevedel, v šatni sme sa o tom vôbec nerozprávali. Znie to však super a asi sme trochu aj potvrdili, že nám tento súper sedí, no Nitra je silný protivník a vždy nás motivuje k dobrému výkonu. My ideme od zápasu k zápasu a teraz sa nám to darilo. Bolo to aj vďaka tomu, že my hráči sme si vstúpili do seba a zmenili sme prístup,“ rozprával Faško-Rudáš.

Výhra 7:0 je pre HC ´05 Banská Bystrica najvyššia v sezóne 2020/21. Naposledy sme vyhrali 7 a viac gólovým rozdielom minulú sezónu, konkrétne 16. februára 2020 doma nad Liptovským Mikulášom (9:0). Fínsky tréner Tuukka Poikonen má výbornú bilanciu, od svojho príchodu vyhral až šesť z celkovo ôsmich stretnutí. Čisté konto Filipa Belányiho bolo naše prvé v prebiehajúcom ročníku.