Banskobystrické HC ´05 zmenilo majiteľov. Kontinuita banskobystrického hokejového klubu však zostane zachovaná, pretože majoritným vlastníkom tohto prestížneho klubu je spoločnosť SOPHISTIC INVESTMENT a. s., zastúpená JUDr. Tomášom Boľošom, ktorý bol aj doterajším predsedom predstavenstva HC ´05 Banská Bystrica, a.s. Predsedom terajšieho predstavenstva je Tomáš Boľoš, členmi sú Lukáš Opáth a Vladimír Tropp. Prevod akcií sa uskutočnil 27.5.2021.

Procesu zmeny majiteľa HC ´05 predchádzali viaceré rokovania súčasných akcionárov so záujemcami o kúpu vlastníckych podielov, nielen o podmienkach predaja klubu „Baranov“, ale najmä jeho ďalšieho fungovania a perspektívy. Už na začiatku mája došlo k podpisu memoranda, na základe ktorého začal právny proces prevzatia celej spoločnosti.

„Veľmi intenzívne pracujeme na novej vízii klubu, plánoch v športovej oblasti. Chceme, aby to bol Tím, ktorý má iskru,“ uviedol nový majoritný vlastník. Dodal, že verí tomu, že nová sezóna bude už na jeseň bez obmedzení a zápasy sa budú hrať pred divákmi.

Podľa nového generálneho riaditeľa HC ´05 Lukáša Opátha má nový manažment energiu posunúť klub ďalej. „ HC ´05 získal 3x po sebe titul, ale my chceme pokračovať s ešte väčšou iskrou, ísť ďalej a vyššie po každej stránke, športovej i marketingovej. A veríme, že v tom budú pri nás stáť naši skvelí fanúšikovia a partneri.“ Uviedol, že si spoločne jasne deklarovali hodnoty klubu a tými sú: iskra, hrdosť, rešpekt.

Od 1. 8. 2021 by mala byť zrekonštruovaná tréningová hala a mužstvá už budú môcť trénovať v Banskej Bystrici. HC ´05 podalo prihlášku do TIPOS extraligy, ako dodal športový manažér klubu Július Koval. Momentálne začína letná príprava a náš káder je takmer uzavretý.

Pokračujeme v budovaní silnej športovej značky, ktorou tento hokejový klub určite je. Fanúšikovia sa v novom štadióne konečne dočkajú moderných LED obrazoviek, ozvučenia, či svetelnej show. Každý zápas bude, okrem kvalitného hokeja, prinášať množstvo sprievodných marketingových aktivít. „Už čoskoro začneme s predajom permanentných vstupeniek na A a C tribúnu. Sme vďační za najlepších fanúšikov na Slovensku a preto chceme zachovať pôvodné ceny permanentiek a tiež predkupné právo na miesta z poslednej riadnej sezóny,“ uviedol obchodný a marketingový riaditeľ Vladimír Tropp.

Dobrou správou pre fanúšikov bystrického hokeja je, že práce na komplexnej rekonštrukcii zimného štadióna postupujú podľa plánu. Vedenie mesta už rokovalo s majiteľmi hokejového klubu a majú spoločnú ambíciu prilákať na banskobystrický hokej čo najväčší počet divákov.