Pár dní do zrazu tímu pred novou sezónou prišlo k vzájomnej dohode o ukončení pôsobenia v našom tíme s Jakom Cardwellom.  30 ročný bek obliekal  dres s baranom na hrudi 3 sezóny a odohral celkovo 115 zápasov, kde nazbieral celkovo 50 bodov (9 gólov a 41 asistencií). 44 zápasov odohral ako asistent kapitána s „Ačkom“ na drese.  Jake je tak jedným z mála legionárov, ktorí odohrali v našom drese vyšší počet zápasov.

Aj po toľkých rokoch, ktoré Jake strávil na Slovensku a v Českej republike si uvedomil, že potrebuje zmenu „Rozhodol som sa zmeniť kulisy, rodina je pre mňa prvoradá a nastal čas urobiť zmenu a hrať v inej časti Európy. Moje ďalšie pôsobisko bude v Taliansku v nižšej súťaži. Banská je už niekoľko rokov domovom mojej rodiny. Prispôsobili sme sa a obľúbili sme si slovenskú kultúru, môj syn sa narodil tu v Rooseveltovej nemocnici a je to kúsok banskej, ktorý si môžeme navždy priniesť späť do Kanady. Ďakujeme mestu a fanúšikom Banskej Bystrice.
-Jake, Hana, Rozen.“

Michal Hudec, športový manažér: „Pred pár dňami ma kontaktoval Jake s možnosťou rozviazania kontraktu z rodinných dôvodov a že sa necíti alebo nejak vnútorne stratil motiváciu hrať takýto level hokeja a chce si zahrať možno ešte rok, dva v nižšej lige. Po rozhovore s hlavným trénerom Karhulom sme usúdili, že by nemalo význam ho tu na silu držať. Aj keď nám to oznámil trošku neskoro, veríme že sa nám podarí nájsť  adekvátnu náhradu do zadných radov a stihneme nového hráča podpísať ešte do začiatku augustového kempu alebo v priebehu augusta, aby bol pripravený na sezónu. Jakovi sme vyhoveli a veríme, že bude spokojný a štastný, prajeme mu veľa šťastia. „

Jakovi ďakujeme za odvedené služby v našom drese a prajeme mu veľa úspechov v ďalšej kariére i v osobnom živote.

Zdroj štatistiky: Peter „Nemo“ Sukenik