Naši hokejisti sú po novembrovej reprezentačnej prestávke plne pripravení zabojovať o ďalšie možné body. Pred nami sú dva zápasy v priebehu troch dní a po niekoľkodňovej pauze nás čaká poriadne ostrý návrat do ligového kolotoča. V stredu sa totiž predstavíme na ľade Zvolena a v piatok privítame pod Urpínom Trenčín, ktorému máme čo vracať.

Zverenci trénera Jendeka mohli stráviť pár dní voľna s pocitom, že v poslednom zápase brali plný počet bodov. Stalo sa tak na ľade Prešova a v zápase predtým sme brali bod z Nitry. Do streleckej listiny sa v zápase proti Corgoňom zapísal aj útočník Jakub Sukeľ, ktorý nám zosumarizoval dianie v posledných dňoch. „Reprezentačná pauza v novembri vždy padne vhod. Bolo dobré, že sme si ju spríjemnili v tom Prešove, kde sme to zvládli a otočili ten zápas a bolo to o to príjemnejšie. Trochu sme si oddýchli, dobre sme potrénovali a verím, že sme sa dobre pripravili na ďalšie zápasy,“ prezradil pred blížiacim sa derby náš center, ktorý strávil voľné dni v kruhu rodiny.

Prevažná časť hráčov sa hlásila realizačnému tímu už vo štvrtok 10. novembra. Nakoľko v hernom systéme trénera Jendeka nastalo pár zmien, primárne sa venovali hráči ich nácviku. „Sú tam nejaké zmeny, tréner chce niečo nové oproti tomu, čo sme hrali predtým. Venovali sme sa teda hlavne tomu a trochu aj individuálnym činnostiam. Myslím si, že sme dobre trénovali, makali a verím, že to prenesieme aj do zápasov,“ zaznelo odhodlane z úst dvadsaťšesťročného hráča.

Pred nami sú dva zápasy proti súperom, proti ktorým sme v prvej časti súťaže predviedli dva dosť rozdielne výkony. Zatiaľ čo proti Zvolenu videli diváci bojovný a svižný hokej, s víťaznou bodkou pre nás, proti Trenčanom sme odchádzali z ľadu s nelichotivým výsledkom. V čom vidí Jakub Sukeľ s odstupom času príčiny spomínaného výkyvu? „Ťažko povedať… proti Zvolenu je tam tá rivalita, vždy príde viac ľudí a každý chce vyhrať o to viac. Proti Trenčínu sme žiaľ zlyhali na plnej čiare, čo sa nám nemôže stávať. Musíme sa z toho poučiť a nadviazať skôr na to, čo sme hrali proti Zvolenu. To, čo sa udialo proti Trenčanom, sa nemôže opakovať.“

Zvolenčania na svojom ľade výsledkovo a častokrát i herne dominujú, čoho dôkazom je pohľad na tabuľku pravdy. V domácom prostredí odohrali 8 duelov, v ktorých zaznamenali takmer stopercentnú bilanciu. Až v siedmich prípadoch zvíťazili po riadnej hracej dobe, v dueli proti Liptákom rozhodli o svojom víťazstve po predĺžení. Z 24 možných bodov získali až 23 a čaká nás tak určite neľahký súboj. V čom by však mohli spočívať naše šance? „Už tento týždeň sme sa na nich pripravovali. Musíme sa tlačiť do brány, nerobiť chyby a zároveň robiť tie malé veci dobre. Od toho sa odvíjajú potom aj väčšie veci. Nesmieme inkasovať zbytočné, blbé góly a naopak, dať viac gólov. Trochu sa trápime v koncovke a musíme to prelomiť,“ prezradil možný recept na úspech šampión vlaňajšej sezóny.

Naštartovať by nás však mohol prvý gól v zápase. V posledných troch vystúpeniach sme ani raz nešli do vedenia, naposledy sme otvárali skóre duelu na ľade Michaloviec a napokon boli z toho tri body. Mohol by tak zohrať rolu aj tento faktor? „Určite je to dôležité. Myslím, že do toho zápasu proti Prešovu sa nám nepodarilo otočiť zápas. Lepšie sa hrá, keď je vstup do zápasu lepší a môžeme kontrolovať hru. Streliť prvý gól bude dôležité,“ dodal na záver Jakub Sukeľ.


text: M. Džurdženík, foto: Š. Ďuriančík