21.9.2020

Obranca Ján Brejčák bude aj v sezóne 2020/21 súčasťou HC ´05 Banská Bystrica. Podpísal ročný kontrakt.

V minulej sezóne odohral v drese s baranom na hrudi 42 zápasov, získal deväť bodov za jeden gól a osem asistencií. K tomu pridal aj 163 trestných minút, čím sa zaradil na štvrté miesto medzi najtrestanejšími hráčmi. V defenzíve však podával veľmi dobré a zodpovedné výkony: „Sme veľmi šťastní, že sa nám s ním podarilo dohodnúť, nakoľko to je dôležitá časť našej skladačky. Za nás vládne spokojnosť, že Jano tu bude pôsobiť ďalší rok,“ povedal športový manažér Július Koval.

Brejčák bude trénerovi Norbertovi Javorčíkovi k dispozícii už na utorkový zápas Tipsport Kaufland Cupu proti Michalovciam. Či ale nastúpi bude na rozhodnutí samotného trénera. 31-ročný bek pôsobil pod Urpínom aj počas sezóny 2017/18, kedy sa tešil z majstrovského titulu. V roku 2019 vyhral fínsky titul s HPK. Pôsobil tiež vo švajčiarskom Davose, švédskom MODO Hockey, dva roky hrával za Slovan Bratislava v KHL a rovnako dva roky nastupoval za Litvínov v českej Extralige. Slovensko reprezentoval na svetovom šampionáte 2014.

Predaj vstupeniek na zápas proti HK Dukla Ingema Michalovce je spustený! K dispozícii je len limitovaný počet, tak preto neváhajte ani chvíľku. Nájdete ich na tomto linku: https://www.ticketlive.sk/sk/event/hc-05-banska-bystrica-hk-dukla-ingema-michalovce-24-09-2020