Proti Novým Zámkom sme prehrali druhýkrát v rozmedzí šiestich dní. Po nedeľnej prehre na zvolenskom ľade to mali zverenci trénera Norberta Javorčíka na južnom Slovensku rozohrané dobre, no neudržali náskok.

V prostrednej časti hry sa presadili Martin Faško-Rudáš a Michal Kabáč. Vedenie 2:0 sme ale nedokázali udržať. Náš bývalý obranca Peter Mikuš do druhej prestávky znížil a v treťom dejstve sa trafili Janne Seppänen aj Petr Obdržálek, ktorý v 57. minúte stanovil konečný výsledok 3:2 pre Novozámčanov. Tréner Norbert Javorčík preto neskrýval sklamanie: „Som smutný z prehry po výkone, ktorý bol z našej strany podľa mňa dobrý. V tomto zápase sme predviedli veľa pozitívnych vecí, takže sa na to treba pozerať aj z tejto stránky. Chýbal nám gól v hre piatich proti piatim. Navyše, inkasovali sme dva góly počas oslabenia, takže aby sme mohli naplno bodovať, museli by sme byť stopercentní v oslabeniach a pridať gól v hre 5 na 5,“ hodnotil 46-ročný kouč.

Značným problémom „Baranov“ v prebiehajúcej sezóne je strelecká efektivita. Doposiaľ sa naši hráči postarali iba o osemnásť presných zásahov, čo je po Liptovskom Mikuláši najhoršie číslo. Odohrali sme osem stretnutí, vyhrali iba dva: „Snažíme sa podať bezchybný výkon, aby sme mohli víťaziť. Zatiaľ nám to strelecky príliš nejde, nie sme produktívni, ale tento zápas ukázal, že naša cesta eliminovať chyby a byť stopercentní v defenzíve i v ofenzíve je schodná. Verím, že sa dá pomaly dohromady celý náš káder zdravotne a naša sila ešte v priebehu súťaže stúpne,“ tvrdí Javorčík.

Zároveň sa ohradil proti možnosti zhodiť vinu na súčasné nevyhovujúce podmienky, nakoľko HC ´05 trénuje v B-hale a zápasy hráva na štadióne vo Zvolene: „Nechceme vyplakávať na to, kde trénujeme, v akej hale a na akom ihrisku, musíme sa s tým vysporiadať, zvyknúť si na tento režim, teda aj na to, že prechádzame z extrémne malej plochy na veľké plochy. Domáce prostredie a domáca hracia plocha, ktorú poznáme do detailov, nám samozrejme chýba,“ dodal banskobystrický tréner.