Bohužiaľ, body sme nedokázali získať ani na ľade Slovana Bratislava, aj keď sa stretnutie vyvíjalo veľmi nádejne. V prvej tretine sa „Baranom“ podarilo dostať do vedenia o dva presné zásahy, ktoré však zverenci trénera Norberta Javorčíka neudržali.

Najskôr sa proti svojmu bývalému tímu presadil Marek Sloboda a následne kurióznou ranou zo strednej tretiny poriadne prekvapil gólmana Romana Durného obranca Ján Brejčák. Avšak, ešte do prvej sirény bolo vyrovnané: „Prvá tretina zniesla z našej strany prísnejšie kritéria. Išli sme do vedenia aj vďaka šťastnejším gólom. Nedokázali sme však udržať vedenie. Od druhej tretiny bolo v našej hre príliš veľa nepresností a s kvalitou súpera sa prejavilo, že gólový rozdiel narastal a my sme ho nedokázali zastaviť. Mali sme dostatok presiloviek, no nepriniesli nám gól, ktorým by sme si vliali sily. Od tej druhej tretiny nemôžeme byť spokojní s našim výkonom,“ hodnotil stretnutie tréner Javorčík.

„Vysoká prehra nás mrzí, mali sme dobrý začiatok, išli sme do vedenia, hrali sme nátlakový hokej. Potom sme im darovali niekoľko presiloviek, v nich sa domáci chytili a dali nám góly do šatne, čím sa chytili. Druhá tretina bola veľmi zlá z našej strany. Nevyužili sme dvakrát ani presilovku piatich proti trom, takže sme si nezaslúžili vyhrať. Slovanu to tam napadalo, dostal sa na koňa a hoci sme sa snažili, tak to už bolo príliš usilené, ubojované. Nevychádzalo nám takmer nič,“ tvrdí Marek Sloboda.

„Môj gól ma teší, ale vymenil by som ho za výhru. Pre mňa to bol špecifický zápas, keďže som hral predtým za Slovan. Chcel som sa v tomto zápase ukázať, som rád, že mi to tam aspoň padlo,“ doplnil mladý ofenzívny hráč.

Banskobystričanom nevychádzali presilovky. Zhruba tri minúty hrali aj v prevahe 5 na 3, no gól Makarovovi nedali: „Vytvorili sme si dostatok gólových striel, to zakončenie však nebolo gólové. V našich presilovkách si najmä prvá formácia vytvorila čisté gólové šance. Bohužiaľ pre nás, práve v tom momente, kedy sme gól potrebovali dať a vytvorili si aj šancu na jeho skórovanie, tak nepadol,“ uvedomoval si Javorčík.

Sloboda spomenul aj zaváhania pred vlastnou bránkou: „Máme problémy v predbránkovom priestore, dostávame stadiaľ veľa gólov, tu sa musíme zlepšiť. Nemôžu nám z týchto situácií dávať súperi jednoduché góly. Treba sa zlepšiť a už od nasledujúceho zápasu víťaziť,“ dodal.