21.9.2020

V piatok HC ´05 Banská Bystrica spoznal súpera vo štvrťfinále Tipsport Kaufland Cupu. Stali sa ním hráči HK Dukla Ingema Michalovce. V utorok (22.9.) nás čaká prvé stretnutie na ľade súpera, odveta je na programe vo štvrtok (24.9.) na našom prechodnom domácom štadióne vo Zvolene.

„Barani“ vyhrali so siedmimi bodmi základnú A-skupinu, keď sme porazili ŠK 32 Liptovský Mikuláš (4:0), remizovali s HC 07 Detva (4:4) a napokon zdolali HK Martin (6:4). V každom stretnutí sa presadil kapitán Ivan Ďatelinka. Najproduktívnejším hráčom v tejto pohárovej súťaži je Ivan Ďatelinka, ktorý získal päť bodov za dva góly a tri asistencie. Rovnaký počet bodov Josh Winquist, ale za samé prihrávky a Matt Mistele zaknihoval tri góly. V ofenzíve sa ale darilo napríklad aj triu Vladimír Vybíral, Alex Tamáši a Adam Žiak. Po Slovane a Trenčíne sme mali s celkovo 14 gólmi tretiu najlepšiu ofenzívu a celkovo piatu najlepšiu defenzívu, inkasovali sme osemkrát. Paradoxne, sedem zásahov dostal posledný Liptovský Mikuláš.

Pôjde o veľmi zaujímavý dvojzápas. Dukla totiž pred štartom ročníka 2020/21 získala niekoľko hráčov, ktorí s našim tímom vyhrali majstrovské tituly. Menovite to sú Jordon Southon, Vladimír Mihalik, Marek Bartánus, Jordon Hickmott, Tomáš Matoušek či Dávid Šoltés. V drese s baranom na hrudi hrali aj Ján Ťavoda, Peter Galamboš, Samuel Mlynarovič a Tomáš Török. Zabudnúť nemôžeme ani na asistenta trénera Ivana Droppu. Michalovce v základnej C-skupine obsadili druhú priečku za Popradom, získali celkovo päť bodov, predskočili Košice a Spišskú Novú Ves.

Bez ohľadu na výsledok to pre nás budú posledné dve vystúpenia pred štartom Tipos Extraligy 2020/21. Tréner Norbert Javorčík si to pochvaľuje: „Ideme hrať veľmi náročné zápasy proti ťažkému súperovi, čo je pre nás v tejto fáze prípravy veľmi dobré. Čaká nás teda ťažký súper, ktorý nás preverí po všetkých stránkach, v defenzíve, ofenzíve a tiež v špeciálnych tímoch. Určite nám to výrazne napovie, kde sa nachádzame a čo potrebujeme zlepšiť. Od zápasov očakávam ťažký boj,“ hovorí Javorčík.

Nominovaných 22 hráčov na utorkový duel ešte nebude presne takých, s akými 45-ročný kouč počíta 2. októbra proti Novým Zámkom: „Nemyslím si, že to už bude naša zápasová zostava. Určite to tak nebude aspoň v prvom stretnutí proti Michalovciam, pretože Hunter Drew a Hayden Verbeek ešte nebudú k dispozícii. Navyše, menšie zranenie má Michal Kabáč, ktorý tiež nezasiahne do hry. Nič to ale nemení na tom, že chceme podať čo najlepší výkon,“ prezradil bývalý tréner nášho juniorského tímu.

Spomínaná dvojica mladých Kanaďanov, ktorá pod Urpínom bude hosťovať z organizácií NHL – Anaheimu Ducks respektíve Montrealu Canadiens, sa po päťdňovej karanténe a následnom negatívnom teste na koronavírus pripojila k novým spoluhráčom v pondelok: „Podľa toho ako sa budú cítiť, ako sa dostanú do tréningovej prevádzky a ako sa vybavia posledné formality, nastúpia buď vo štvrtok alebo v prvom kole ligy. Očakávam, že do mužstva prinesú vo všeobecnosti vysokú mieru profesionality, pozitívny prístup a dobré rozdielové zručnosti. Verím, že tie referencie, ktoré sme na nich mali, budú prezentovať na ľade, aby sme sa stali ešte lepším tímom,“ dodal Norbert Javorčík.

Predaj vstupeniek na zápas proti HK Dukla Ingema Michalovce je spustený! K dispozícii je len limitovaný počet, tak preto neváhajte ani chvíľku. Nájdete ich na tomto linku: https://www.ticketlive.sk/sk/event/hc-05-banska-bystrica-hk-dukla-ingema-michalovce-24-09-2020