Našich hokejistov čaká v piatok zaujímavý a náročný zápas, keď v rámci 3. kola pricestuje pod Urpín bratislavský Slovan. Tento duel bude určite lákadlom nie len pre hráčov, ale aj pre fanúšikov a očakáva sa tak kvalitný hokej z obidvoch strán. O tom, čo všetko musíme zlepšiť a na čo si musíme dať pozor prehovorili po stredajšom tréningu asistent trénera Rudolf Jendek a útočník Dominik Jendek.

Obidvoch spája minulosť v Slovane a napriek tomu, že v kádri belasých prišlo k určitým zmenám, prostredie a kvality bratislavského celku nie sú pre nich neznámou. Naše mužstvo po nedeľnej prehre proti Michalovciam poctivo „zarezáva“ a z úst obidvoch respondentov padli slová, ktoré naznačujú, že priestor na zlepšenie je v každej z herných činností. „Hlavne musíme zlepšovať hru v obrannom pásme, viac komunikovať. Rovnako však tlačiť sa viac do brány a nehrať iba po rohoch, no a samozrejme dávať viac gólov,“ hovorí Dominik Jendek, ktorý v úvodných dvoch stretnutiach zaznamenal už tri body (1+2).

Na jeho slová nadviazal aj jeho otec Rudolf, ktorý počas leta posilnil náš realizačný tím a je jedným z asistentov trénera Karhulu. Potvrdil, že po stretnutí s Michalovcami máme na čom pracovať. „Zlepšenie musí nastať vo všetkom, či už v ofenzíve, kde máme nejaké veci, ktoré musíme stále zdokonaľovať a ktoré nám nešli. Nevedeli sme sa dobre udržať na puku, čiže musíme popracovať aj na tom. Z hľadiska defenzívy nám chýbajú niektoré dôležité momenty, napríklad základné postavenie hráčov. Pracujeme na tom dennodenne. Sú to veci, ktoré musíme zlepšiť,“ hovorí skúsený päťdesiatročný tréner, ktorému v minulosti prešlo rukami množstvo hráčov, ktorí sa piatkového zápasu zúčastnia.

„Slovan má naozaj dobrých a kreatívnych hráčov v presilovkách, čiže potrebujeme hrať bez vylúčenia. Keď však už budeme v oslabení, tak musíme byť na to pripravení. Vieme, že tam majú strelcov a potrebujeme sa na to pripraviť,“ upozorňuje Rudolf Jendek.

Aj pri otázke silných stránok nášho najbližšieho súpera prišlo k zhode, a to aj napriek tomu, že odpovedali nezávislo od seba. Aj Dominik totiž upozorňuje na strelecké kvality obhajcov majstrovskej trofeje. „Slovan má veľmi dobrých Kanaďanov a taktiež aj Marcela Haščáka, čo sú kvalitní strelci, takže hlavne na nich si musíme dať pozor. Pokiaľ sa nám podarí ubrániť ich, tak máme dosť veľkú šancu vyhrať,“ povedal odhodlane 21-ročný odchovanec bratislavského hokeja.