Kanadský útočník Alexis D’Aoust podpísal zmluvu do konca sezóny 2020/21 s HC ´05 Banská Bystrica.

24-ročný rodák z mesta Trois-Rivières v provincii Quebec v minulej sezóne nastupoval za tri rôzne tímy. Najviac toho odohral za Jacksonville IceMen v ECHL, kde počas 36 zápasov získal 26 bodov (13+13).  Zahral si aj AHL, za Manitobu Moose v štyroch dueloch získal jednu asistenciu a v celku Charlotte Checkers v piatich zápoleniach strelil jeden gól a pridal jednu asistenciu. V AHL hrával aj za Uticu Comets.

Päť sezón odohral v juniorskej QMJHL za Shawinigan Cataractes, kde boli jeho spoluhráčmi v súčastnosti hráči NHL ako Anthony Beauvillier alebo Samuel Girard, no aj náš bývalý obranca Nick Welsh. D’Aoust sa počas ročníka 2015/16 stal najproduktívnejším hráčom tímu, keď získal 98 bodov (44+54) a v celej lige mu patrilo v produktivite úžasné štvrté miesto. Šancu v kempe NHL mu dal Vancouver Canucks.

„Chceli sme sa posilniť aj na pozícii centra, čo sa nám príchodom Alexisa podarilo. Čakáme, že bude patriť k lídrom mužstva. Ide o dobrého korčuliara, ktorý je stále v produktívnom veku. Verím, že bude pre náš tím prínosom,“ povedal športový manažér Július Koval o hráčovi, ktorý sa už nachádza v Banskej Bystrici.