Správny kapitán loď neopúšťa a inak tomu nie je ani v prípade Ivana Ďatelinku. Ten sa rozhodol opäť pokračovať v našom drese a s vedením klubu predĺžil zmluvu o ďalšiu sezónu!

Len nedávno absolvoval 39-ročný obranca 400. zápas v našom drese a krátko na to sa mu dostalo ďalšej pocty, keď nastúpil na svoj 900. zápas v najvyššej slovenskej súťaží, čím sa zaradil medzi úzku skupinku hokejistov s podobne významnými míľnikmi. Príbeh štvornásobného šampióna Slovenska však nekončí, Ivan Ďatelinka nás povedie aj v novom ročníku. „Som tu v Bystrici už sedem rokov, máme tu zázemie, rodina je spokojná. Zároveň však máme v tíme nedokončenú misiu, ktorú sme si dali a chceme ju v novej sezóne napraviť. Čo sa týka nejakých mojich osobných ambícií, chcem hlavne odovzdávať skúsenosti mladším hráčom. Mne už nejde o body a o vylepšovanie osobných štatistík, ja budem rád ak budeme v kabíne dobrá partia, ktorá bude ťahať za jeden povraz a želám si, aby sme boli lepší ako minulý rok,“ povedal na margo pokračovania líder našej defenzívy.

Pre rodáka z Topoľčian pôjde už o ôsmu sezónu v banskobystrickom drese. Celkovo odohral za Banskú Bystricu neuveriteľných 412 zápasov, ten prvý sa datuje na 10. septembra 2015 a doposiaľ posledný na 1. apríla tohto roku, kedy nám Zvolen vystavil v 5. štvrťfinálovom zápase stopku. Počas pôsobenia pod Urpínom získal 111 bodov (41+70).