Náš hokejový klub sa už onedlho bude môcť vrátiť na zimný štadión v Banskej Bystrici. Jeho rekonštrukcia je totiž v záverečných fázach a vedenie klubu, spolu s hráčmi aj fanúšikmi, sa už teší na návrat. Zároveň sa vedenie klubu snaží podporiť iniciatívu očkovania, vďaka ktorému by okres Banská Bystrica vystúpil z čiernej fázy covid automatu.

Ako už bolo avizované prostredníctvom sociálnych sietí, počas týždňa dorazila zásielka s novými mantinelmi, ktoré sú už osadené a momentálne prebieha osadenie plexiskiel. Zároveň klub avizoval zmenu motívu nalepovacích menoviek pre držiteľov permanentiek. Všetky pôvodné nálepky na sedadlách budú odstránené, záujemcovia z radov majiteľov permanentiek môžu požiadať o nové prostredníctvom špeciálne zriadenej e-mailovej adresy: nalepky@hc05.sk. Zároveň je potrebné učiniť tak najneskôr do 17. novembra.

Hokej je hra pre divákov a naši hokejisti by radi okorenili návrat na náš štadión aj za pomoci našich priaznivcov. Situácia s výskytom koronavírusu je však veľmi zlá a Banská Bystrica sa naďalej nachádza v čiernej farbe aktuálne platného Covid automatu. Vedenie nášho klubu sa tak počas 11. novembra pridalo k výzve mesta Banská Bystrica a Banskobystrického samosprávneho kraja na podporu očkovania. Klub chce povzbudiť širokú verejnosť, najmä najrizikovejšiu skupinu nad 50 rokov, aby zvážili možnosť dať sa zaočkovať. Môžeme tak zvýšiť šancu získať tzv. žolíka, aby sme sa v budúcnosti mohli vyhnúť čiernej fáze a občania okresu Banská Bystrica mohli naďalej navštevovať reštaurácie, obchody, kiná, športové podujatia.

Zároveň padlo rozhodnutie, že v rámci podpory výzvy na zaočkovanie venuje na sobotné výjazdové očkovanie v Europa Shopping Centre 200 voľných vstupeniek na domáci zápas. Očkovanie prebehne priamo v obchodnom centre Európa v Banskej Bystrici na 1. poschodí v priestoroch bývalej predajne Adidas, od 10:00 do 18:00 h s prestávkou medzi 13:00 a 13:45 h. Vstupenku ľudia automaticky dostanú počas registrácie na očkovanie priamo na mieste. Vzhľadom na súčasné nastavenie Covid automatu je očkovanie cesta k uvoľňovaniu obmedzení. Samozrejme každý z nás má svoj vlastný názor a náš klub rešpektuje každého jedného fanúšika bez rozdielu. K výzve sa pripojil aj Michal Handzuš, ktorý počas mediálneho brífingu zdôraznil, že verí vede a lekárom a očkovanie vidí ako možnosť, aby deti mohli chodiť do školy, škôlky či na športoviská.

Naši hokejisti sa medzičasom opäť vrátili do spoločného tréningového procesu, počas ktorého sa poctivo budú pripravovať na najbližšie ligové stretnutie proti Košiciam, brankár Filip Belányi háji farby Slovenska na Nemeckom pohári v Krefelde.