V prvom zápase predkola o play-off sme proti Trenčínu prehrali po nájazdoch. „Barani“ viedli 2:0 aj 3:2, avšak nakoniec sa nerozhodlo ani v následnom 20-minútovnom predĺžení.

Stretnutie sa vyvíjalo dobre, skóre otvoril Brian Ihnačák a tesne pred prvou prestávkou zvýšil skóre Samuel Mlynarovič. V prostrednej časti hry mal obrovskú šancu Martin Kriška, jeho strelu z ľavého krídla ale chytil Michal Valent a nebolo z toho 3:0: „Keby som dal na 3:0, zápas by si sa vyvíjal úplne inak. Bohužiaľ, brankár mi to chytil a o pár sekúnd sme dostali gól na 1:2. Človeka to mrzí. Puk sa odrazil ku mne, ja som to z prvej pálil nahor, ale Valent sa presunul a ani neviem, kde som ho trafil. Myslím, že do ramena alebo ruky. Chytil to. Mrzí ma to, ale taký je šport,“ hovoril po stretnutí skúsený útočník.

Trenčín vyrovnal na 2:2 a aj keď Martin Faško-Rudáš nás znova dostal do vedenia, tak pri vylúčení práve Krišku vyrovnal Andrej Kukuča. Nájazdy rozhodol Calle Ackered: „Nehrali sme zle, ale detaily nás stáli zápas. Rozhodlo sa v nájazdoch, kde je to lotéria. Podľa mňa by sa nemali v play-off vôbec hrať. Odohrali sme však dobrý zápas, no bez víťazného konca. Mrzia ma šance, ktoré sme nevyužili v predĺžení a to, že sme si neudržali náskok. Oba tímy išli na sto percent. Na druhý zápas sa musíme dobre pripraviť,“ nechal sa počuť Martin Faško-Rudáš.

Tréner Tuukka Poikonen bol stručný: „Nedali sme gól z nájazdu a preto sme dnes nemohli pomýšľať na víťazstvo. Ale hrali sme celkom dobrý zápas, no bohužiaľ, nedokázali sme zvíťaziť. Marek Sloboda má po faule zlomeninu v tvári, tento faul zostal nepotrestaný, vôbec tomu nerozumiem. Zajtra chceme sériu vyrovnať,“ povedal, čím narážal na zranenie spomínaného útočníka.

23-ročný hokejista utrpel otras mozgu, zlomeninu podočnicového oblúka a zlomeninu tvárového skeletu. Nebezpečne vyzerali aj tri zákroky na Patrika Lampera. Najnebezpečnejší z nich prišiel od Olivera Okuliara, ktorý ho narazil hlavou napred na mantinel v momente, kedy banskobystrický útočník stál od mantinelu ani nie meter. Nebezpečný moment našťastie neskončil zranením.