Druhým najstarším hráčom HC ´05 Banská Bystrica v sezóne 2020/21 bol útočník Martin Kriška, pre ktorého to ale bol náročný ročník.

36-ročný krídelník nastúpil na devätnásť zápasov, strelil jeden gól a pridal štyri asistencie: „Bola to pre mňa ťažká a špecifická sezóna. Za jednu sezónu som sa vrátil do hry po dvoch operáciách. Neviem, či to už niekto dokázal. Neviem, či som nespravil aj rekord. V septembri som mal operované koleno a vo februári mi operovali aj ruku. Začínal som odznova trikrát, pretože tie výpadky tam bolo cítiť. Dúfam, že po operáciách to už bude v poriadku a dúfam, že budem môcť pokračovať v kariére. Posledné zápasy som išiel cez bolesť, ale také je play-off,“ hovorí Kriška.

Návraty do hry neboli ľahké, aj to sa podpísalo pod produktivitu: „Bolo to veľmi ťažké a týmto by som sa chcel poďakovať aj kondičnému trénerovi Máriovi Kalinovi alebo Martinovi Andreánskemu, ktorí sa o mňa starali a dokázali to, že som sa dostal na ľad čím skôr. Po kolene to bolo ťažšie, výpadok som mal dva a pol mesiace. Nebolo to jednoduché, ale chalani mi pomohli a postupne som sa do toho dostal. V januári som sa rozbiehal, začalo sa dariť, no v Trenčíne som si zlomil ruku a zase ma museli operovať. Keď sa začalo dariť, zas prišlo zranenie. Chcel som pomôcť chalanom ako sa dalo, aj keď z mojej strany to nebolo až také ako som predstavoval,“ tvrdí rodák z Liptovského Mikuláša.

Netradičný ročník to bol aj z tímového hľadiska: „Sezóna bola špecifická. Všetci sme vedeli, čo nás bude čakať, keďže sme nemali domáci štadión a museli sme stále cestovať. Z pohľadu tímu neboli očakávanie až také obrovské ako posledné roky, keďže sme vedeli, že mužstvo je mladšie a skladalo sa ťažšie. Keď sa na to pozrieme reálne, tak káder sme mali na to ôsme až desiate miesto. S Trenčínom to bola vyrovnaná séria, mohol vyhrať jeden aj druhý,“ dodal Martin Kriška.