V prípravnom období rozvlnil sieť raz, no v ostrom ligovom ročníku mu po piatich dueloch svietila v kolónke strelených gólov nula. Na svoj premiérový presný zásah v najvyššej slovenskej súťaži musel čakať až do nedeľného zápasu proti Zvolenu. Vytúžený gól však prišiel azda v najlepšom možnom čase. Reč je o Kristoffovi Kontosovi a jeho vyrovnávajúcom zásahu na 3:3, vďaka ktorému pohronské derby dospelo až do predĺženia.

Kanadský útočník sa od počiatku javí skôr ako tvorca hry, no súčasťou jeho výbavy majú byť aj góly do siete súperov. V prvých piatich vystúpeniach sa niekoľkokrát ocitol vo výbornej šanci a najmä v Prešove mal gól na hokejke minimálne dvakrát. Bola tak asi len otázka času, kedy to Kristoffovi padne, čo sa napokon aj stalo. Presný zásah prišiel neuveriteľných 13 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby, za nepriaznivého stavu a počas hry v šestici. Ukázal sa jeho skvelý výber miesta a pochvalu si samozrejme zaslúži aj Michal Kabáč, ktorý ho našiel v miestach pred bránou. „Musel som na tento gól čakať, v úvode sezóny mi chýbalo potrebné šťastie. Dať však gól ako bol tento, a to najmä za stavu, kedy sme potrebovali vyrovnať… som rád, že sa to podarilo,“ hovoril po stretnutí člen prvej útočnej formácie.

Vyrovnávajúci gól na 3:3 spôsobil doslova explóziu radosti a na povrch vyplávali emócie, kvôli ktorým ľudia tak milujú hokej. Derby zápasy sú vždy špeciálne, o čom sa presvedčili hráči počas zápasu, no najmä po jeho skončení. „Atmosféra tohto derby bola jednou z najlepších akú som zažil na európskych klziskách. Fanúšikovia, ktorých sme tu mali, boli fenomenálni. Vedel som, že ide o veľké derby a sme vďační, že nás ľudia takto podporovali,“ pochvaľoval si útočník, ktorý v minulosti pôsobil 3 roky vo Švédsku a jednu sezónu aj vo Francúzsku.

V stretnutí sme najprv dvakrát viedli, no Zvolenčania sa vždy dokázali vrátiť do zápasu a v tretej tretine dokonca strhli vedenie na svoju stranu. Čierny scenár si však nepripúšťali hráči, ani fanúšikovia. Zverenci trénera Karhulu opäť ukázali charakter, keď bojovali do absolútneho záveru a odmenou im bol gól z hokejky Kontosa a následný víťazný gól v predĺžení. „Bol to dobrý zápas. Je vidieť, že oba tímy majú výrazne kvality smerom dopredu. Náš plán bol, aby sme čo najviac predchádzali zbytočným stratám pukov a zároveň čo najpozornejšie pristupovať k ich útočným akciám. Dovolím si povedať, že sa nám v tomto smere darilo a boli sme svedkami skvelých 60-65 minút,“ konštatoval po zápase Kontos, ktorý ešte povedal pár slov k vydarenému nástupu do zápasu: „Vždy sa snažíme mať čo najlepší začiatok, chceme zasypať súpera strelami, rozdať niekoľko hitov a ako hovorí tréner, naštartovať motory… ako náhle sme v zápase, tak v tom jednoducho treba pokračovať.“


text: M. Džurdženík, foto: Š. Ďuriančík