V 30. kole prišlo na rad ďalšie meranie síl proti Liptovskému Mikulášu a do stretnutia sme vstupovali so sériou štyroch výhier. Tá je však na svojom konci, Liptákov totiž nezlomili ani tri góly v ich sieti z úvodného dejstva. Duel napokon piatimi gólmi otočili a zvíťazili.

Sľubne sa vyvíjajúci zápas odštartoval v 4. minúte teč Jendeka, ktorý usmernil za Valenta pokus z hokejky Ivana Ďatelinku. V 13. minúte sa medzi strelcov zapísal Gašpar, ktorý strelou spomedzi kruhov nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. Prvú tretinu uzavrel 17 sekúnd pred jej koncom ďalším gólom nášho tímu Kontos, ktorý využil zaváhanie defenzívy Liptákov a odvďačil sa za skvelú prihrávku Troocka.

Druhá tretina priniesla opačný scenár. Liptákom sa postupne podarilo vyrovnať, všetko odštartoval gól Saariho z polovice stretnutia, v 34. minúte prekonal Sedláčka aj Ventelä. Ten istý hráč bol aj na konci gólovej akcie z 36. minúty, fínsky obranca tvrdou zariadil, aby duel začínal prakticky odznova. Všetky naše plány naštrbil trest do konca stretnutia pre nášho kapitána Ďatelinku, ktorý putoval pod sprchy po faule na Diakova.

Päťminútovú presilovku predelila Liptákom prestávka, v tretej časti hry mali k dispozícii ešte tri minúty a po faule Výhonského dokonca výhodu o dvoch hráčov. Tento moment hostia potrestali a premenili na vedúci gól, po druhýkrát v zápase sa presadil Saari a opäť strelou do horných poschodí. V závere sme ešte skúšali vabank, čomu predchádzali dobré šance Troocka a Bačika, no ani ten nepriniesol vytúžený osoh. Naopak, Mikulášania dosiahli aj piaty gól, ten pripísali rozhodcovia Vankúšovi po tom, ako útočník hostí bol faulovaný pri svojej snahe zakončiť do prázdnej brány.

HC ’05 Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:5 (3:0, 0:3, 0:2)

Góly: 4. D. Jendek (Ďatelinka, Tamáši), 13. R. Gašpar, 20. Kontos (Troock, Watling) – 30. Saari (Diakov, Karsums), 34. Ventelä (Vähätalo, Karsums), 36. Ventelä (Mezovský, Walega), 43. Saari (Štrauch, Karsums), 59. Vankúš. Rozhodovali: Baluška, Výleta – D. Konc ml., Klejna, vylúčení na dve min: 5:2, vyššie tresty: Ďatelinka a Kriška obaja 5+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1730 divákov

HC ’05 Banská Bystrica: Sedláček (Belányi) – Bačik, Luža, Brejčák, Ďatelinka, Bača, Kojo, Frídel – Troock, Kontos, Watling – Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Jendek, Tamáši, Výhonský – Kabáč, Urbánek, Gabor

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Kozel) – Ventelä, Mezovský, Diakov, Pavúk, Hudec, Novajovský, Kapičák – Handlovský, Walega, Kriška – Kuru, Saari, Karsums – Uhrík, Vähätalo, Michalík – Štrauch, Šmída, Vankúš

Doug Shedden, hlavný tréner: „Musíte hrať celých šesťdesiat minút, štyridsať je v profi hokeji málo. Treba súperovi uznať, že v druhej tretine sa vrátili do zápasu a tvrdo pracovali, zatiaľ čo naši hráči strácali puky a začali vymýšľať, mysliac si, že budú mať dnes po dva góly a dve asistencie, miesto toho, aby mysleli na tri body pre tím. Niektorí začali premýšľať viac ako jednotlivci, než ako tím a takto to jednoducho nejde. V tretej tretine sme sa snažili a zabojovali sme, lenže ich brankár mal viacero svetlých chvíľ a mal skvelú tretinu. Takže budem sa opakovať, musíme hrať celých 60 minút, iba štyridsať nestačí. Som trochu nahnevaný. Vždy keď máme šancu preniknúť do TOP 6, pokašleme to. Tento tím akoby nechcel ten úspech, čo je škoda…“

Rastislav Gašpar: „To neviem ani ja (čo sa stalo za stavu 3:0), ale nemôžeme takto hrať. To je neprípustné, prvú tretinu sme im nedali nič, začali sme vymýšľať, komplikovať si to a dostali sme góly. Nemôžme takto hrať. Už sme potom chceli doháňať a už sme si to trošku sami urazili naším prístupom.“

Ján Brejčák: „Určite som si návrat predstavoval inak. Prvá tretina bola vynikajúca, v druhej tretine sme z nepochopiteľných situácii vypli nohy a dostali sme tri góly, takže sami sme si prehrali zápas. Hrá sa celých šesťdesiat minút. Po zranení v Nórsku som si povedal, že hokej nechcem riešiť a prešli dva mesiace a ozvala sa mi Banská Bystrica a ešte nejaké tímy zo Slovenska. Našťastie bývam v Banskej Bystrici, takže som si vybral jednoducho.“