Po nedeľnej výhre v derby proti Zvolenu sa aktuálny týždeň nesie v znamení príprav na domáci dvojzápas. V piatok pricestujú pod Urpín Trenčania a v nedeľu si zmeriame sily proti Liptovskému Mikulášu.

Po šiestich kolách majú naši hráči na konte 9 z 18 možných bodov, čo nás radí na šiestu priečku tabuľky. Po prehrách proti Michalovciam a Slovanu sa však mužstvo odrazilo späť a v posledných troch kolách zaznamenalo tri výhry – hoci vo všetkých prípadoch sa k nim dopracovalo po predĺžení alebo samostatných nájazdoch.

Hráčom sa tak dýcha určite o čosi ľahšie, čo potvrdzujú aj slová Matúša Holendu. „Myslím, že vždy keď sa vyhráva, tak ide všetko jednoduchšie. Začiatok sezóny nebol podľa našich predstáv, takže som rád, že sme sa z toho dokázali oklepať. Tri výhry k tomu určite pomohli. Dúfam, že budeme pokračovať vo výsledkoch a body sa budú pripočítavať na naše konto. Tabuľka ukazuje, že liga je vyrovnaná a začiatok sezóny je veľmi dôležitý,“ povedal po stredajšom tréningu obranca, ktorý prišiel do Banskej Bystrice pred touto sezónou.

Posledné tri duely naznačili, že v hre sa začínajú objavovať svetlejšie stránky, no stále sú badateľné aj určité slabiny. Na niektoré z nich poukázal aj Holenda: „Nedostatky vidím v kompaktnosti, potrebujeme byť viac pri sebe, piati brániť a piati útočiť. Predsa len, je začiatok sezóny a je to beh na dlhú trať. Chvíľu potrvá, aby sme boli všetci ako jedna ruka. Pevne verím, že od zápasu k zápasu to bude lepšie a že na konci sezóny pôjdeme čo najďalej. Ideálne, aby posledný zápas bol víťazný,“ netajil ambície 27-ročný zadák.

Matúš Holenda je rodákom z Trenčína, proti ktorému odohráme piatkové stretnutie 7. kola. Napriek tomu, že Trenčanom sa aktuálne príliš nedarí, je nemysliteľné, aby prišlo k akémukoľvek podceneniu. „Myslím si, že liga je vyrovnaná a každý môže vyhrať s každým. Už to nie je ako kedysi, keď boli favoriti a outsideri – teraz môže prekvapiť ktokoľvek. Na každý zápas sa musíme stopercentne pripraviť,“ prezradil odchovanec Dukly.

Zverenci trénera Dömeho sú v nezávideniahodnej situácii, v ktorej sme boli ešte donedávna aj my. Pre rekonštrukciu Zimného štadióna Pavla Demitru nemôžu momentálne hrať v domácom prostredí a od začiatku sezóny musia za zápasmi cestovať. „Je mi ľúto, že nemajú začiatok aký by si možno predstavovali, ale majú teraz dosť špecifickú sezónu. Nehrajú na svojom štadióne a o to je to ťažšie. Verím, že sa pozviechajú a že tam bude prevládať pozitívna energia nad tou negatívnou. Asi to tam teraz nie je jednoduché, no verím, že sa im bude dariť – samozrejme až po zápase proti nám,“ zakončil s úsmevom na tvári obranca, ktorý v doterajšom priebehu sezóny zaknihoval bod za asistenciu.


foto: Š. Ďuriančík