V plejáde mladých hráčov dostal v sezóne 2020/21 šancu aj Peter Melcher, ktorý prišiel z Martina a zabýval sa do zostavy HC ´05 Banská Bystrica. 

Tréner Tuukka Poikonen mu dôveroval natoľko, že mal priestor v druhej formácii a takisto na presilovkách: „Pozitívne hodnotím, že som dostal možnosť hrať Extraligu. Posledné mesiace som nastupoval v prvých dvoch lajnách aj v presilovkách, čo mne osobne veľmi pomohlo. Uvidíme ako sa bude vyvíjať situácia. Či ostanem tu, alebo budem hľadať niečo nové. Sezónu hodnotím pozitívne, aj keď nedopadla podľa predstáv našich a aj vedenia. Bola to pre mňa obrovská skúsenosť. Vyskúšal som si profesionálny seniorský hokej. Veľa som sa naučil, spoznal som nových chalanov. Tvorili sme veľmi dobrú partiu, čo je základom každého tímu. Neviem sa dočkať ďalšej sezóny,“ hovorí Melcher.

Jedným z najvyužívanejších hráčov počas celého priebehu ročníka bol 23-ročný center Alex Tamáši: „Sezóna bola náročná. Mali sme veľa balenia a cestovania. Ja som to už zažil v Liptovskom Mikuláši, takže som vedel, že čo to bude obnášať. Organizačne to však klub zvládol super, aj preto môžem ročník hodnotiť pozitívne. Boli tam síce veci, ktoré neboli dobré, mali sme kolísavé výkony, ale zomkli sme sa a dali sme do toho maximum. Ja som odohral veľa, takmer všetky zápasy, dostával som priestor, takže som spokojný. Malo to podiel na výsledkoch. Predsa len, nehrali sme doma na našom štadióne, takže sme sa stále museli baliť a človek aj rozmýšľa, či si niečo nezabudol. Nemôžeme sa na to vyhovárať. Bolo to tak ako to bolo a myslím si, že to nedopadlo zle,“ hodnotil Tamáši.

V úvode ročníka sa Jakub Sukeľ ako hráč Slovana Bratislava zranil, následne dostal šancu pod Urpínom v rámci hosťovania sa chytil sa jej dobre. V prvej formácii s Ihnačákom a Faško-Rudášom mu to išlo: „Prišiel som sem a dostával som dosť priestoru na ľade, za čo som bol rád. Začalo to tam aj trochu padať, takže som spokojný. Mrzí ma, že v sezóne som mal zranenie a neodohral som plný počet zápasov. V tých stretnutiach, v ktorých som hral, sa mi celkom darilo. Za to som rád. Ja som sem šiel s tým, že chceme postúpiť do predkola. Neskôr sa nám začalo dariť, ambície boli vyššie, chceli sme prejsť predkolom, čo sa nám bohužiaľ nepodarilo a mrzí nás to,“ doplnil Sukeľ.