Do HC ´05 Banská Bystrica sa vracia center Miloš Bubela.

28-ročný hokejista v našom klube pôsobil počas sezón 2018/19 a 2019/20. V premiérovom ročníku sa tešil zo zisku majstrovského titulu, prispel k nemu celkovo 48 bodmi za 22 gólov a 26 asistencií, v druhej sezóna získal 22 bodov (7+15). Minulú sezónu odohral v nadnárodnej IceHL za Bratislava Capitals, predtým si zahral v Pardubiciach. Štyri roky pôsobil v zámorskej univerzitnej NCAA, skúsenosť má tiež s USHL, ECHL i AHL. Bubela reprezentoval Slovensko na ZOH 2018 v Pjongčangu a takisto na MSJ 2012.

„Rozhodol som sa vrátiť do Banskej Bystrice, pretože je to dobrý tím, ktorý má toho za sebou dosť. V posledných rokoch bol veľmi úspešný a vždy sa vytvorí výborná skupina chalanov. Navyše, fanúšikovia sú fantastickí,“ hovorí rodák z Banskej Bystrice: „Verím, že budem mať dobrú sezónu a že sa budem zlepšovať, na ľade aj mimo neho. To je taký môj cieľ. Chcem napredovať, pretože keď napredujem, tak ma to baví,“ pokračuje Miloš Bubela, ktorý sa s podpisom zmluvy veľmi neponáhľal: „V kontakte s manažmentom HC ´05 sme boli už dlho, ale nenáhlili sme sa. Dali sme si čas. Mal som aj iné ponuky zo Slovenska, no rozhodol som sa pre Banskú Bystricu, pretože je to klub, ktorý poznám a vždy je lepšie ísť do známeho prostredia.“

Predošlú sezónu odohral za Bratislava Capitals v nadnárodnej IceHL: „Bola to dobrá sezóna. Hrali sme ako nováčik, pre všetkých v tíme to bola nová skúsenosť, ale dostali sme sa do play-off, čiže ročník musíme hodnotiť pozitívne. Ukázali sme Rakúšanom, že aj Slováci vedia hrať dobrý hokej aj napriek tomu, že sme mali menší rozpočet. Dokázali sme spraviť dobrý rok. IceHL je zhruba podobná ako slovenská Extraliga. Každá súťaž má iný štýl. V Rakúsku sú lepší legionári, keďže je tam viac peňazí a kluby ich dokážu zaplatiť. Povedal by som, že tá liga je niekde medzi slovenskou a českou,“ doplnil Miloš Bubela.