Nesmierne dôležitý zápas dokázali hráči HC ´05 Banská Bystrica zvládnuť. DVTK od nás v piatok odskočil na desiatej pozícii na šesť bodov a keby nás v nedeľu porazil, bolo by to veľmi zlé.

Avšak, „Barani“ ukázali svoju mentálnu silu a zaknihovali výhru, takže stratu znížili opäť na tri body. V prvej tretine sme sa presadili dvakrát v presilovkách a aj keď súper vyrovnal, tak v poslednej časti hry rozhodol Samuel Mlynarovič. Maďarský tím sme porazili aj v treťom vzájomnom vystúpení prebiehajúceho ročníka: „Bola to situácia po buly. Všetko zapadlo ako malo. Ja som nemal veľa iných možností ako vystreliť a som rád, že som to trafil a nakoniec to bol víťazný gól,“ opisoval 30-ročná center víťazný zásah: „Konečne sme vyhrali, pocit je skvelý. Lepšie je vyhrávať ako prehrávať. My sme strelili rýchle dva góly, mali sme ďalšie šance na zvýšenie, čo sme nevyužili. Miškolc vyrovnal, no tímovou robotou a odhodlaním sme to strhli na našu stranu, za čo sme veľmi radi. Nálada pri prehrách nie je dobrá. Ja pevne verím, že tento impulz nám pomôže a v ďalších zápasoch sa nám bude iba dariť,“ verí Mlynarovič.

Asistent hlavného trénera, Jozef Budaj, vyzdvihol hru tímu: „Vedeli sme, že ideme hrať proti súperovi, ktorý je veľmi nepríjemný a dobre korčuľuje. Snažili sme sa hrať najlepšie ako vieme. Už v Poprade sme naznačili, že sme si vstúpili do svedomia, niektoré veci sme odstránili a teraz sme s týmito myšlienkami išli do zápasu, aby sme dobre hrali v strednom pásme, napádali a boli silní na puku,“ hodnotil.

Banskobystričania vyhrali vôbec prvýkrát za všetky tri body na „domácom“ zvolenskom ľade počas tejto sezóny Tipos Extraligy: „Všetci v tíme si myslíme, že je to začiatok niečoho a krok po kroku sa budeme snažiť zlepšovať a približovať sa k play-off. Robili sme malé veci, tie rozhodujú zápasy. Ubránili sme oslabenia, následne sme sa v hre 5 na 5 zdvihli a hrali tú hru, čo predtým. Každý bod je veľmi dôležitý. Práve s DVTK sa bijeme o to desiate miesto, čiže tieto možno o niečo viac,“ dodal Budaj.

Dôležitosť bodového zápisu z nedeľného stretnutia si uvedomoval aj Mlynarovič: „DVTK vyhral na Slovane, odskočil na šesť bodov. Tento zápas bol preto veľmi dôležitý. Chceli sme ho vyhrať, aby sme tú stratu znova skresali na tri body, pretože deväť by bola veľká priepasť. My sa budeme ďalej snažiť zbierať body, kde len budeme môcť. Verím, že Miškolc bude zakopávať a my ich predbehneme,“ tvrdí. Na premiérový zásah v aktuálnej sezóne čakal dlho, až do druhej polovici januára: „Takto dlho som na gól ešte nečakal, ale bol som zranený. Verím, že góly, ale hlavne víťazstvá budú pribúdať, aby sme sa dostali na priečky pre play-off, kde môžeme potrápiť súperov. „