Vedenie hokejového klubu HC’05 Banská Bystrica sa dohodlo na hosťovaní s obrancom Oliverom Fatulom, príležitosť dostane aj kmeňový hráč Brezna, obranca Patrik Španko.

Realizačný tím spolu s vedením klubu tak reaguje na nepriaznivú situáciu v našich obranných radoch. Pri absenciách Žiaka a Bdžocha tak prichádzajú pod Urpín spomínaní hráči Patrik Španko a Oliver Fatul. S prvým menovaným je dohoda na stretnutie proti Košiciam, kde bude mať šancu vybojovať si väčší priestor v našej zostave. Dvadsaťštyriročný obranca predtým nepôsobil v najvyššej slovenskej súťaži, skúsenosti však zbieral v druholigových Topoľčanoch a následne aj v Prešove, Trnave a v aktuálnej sezóne v Brezne. V sedemnástich tohtosezónnych štartoch si na svoje konto pripísal 6 bodov (1+5).

Meno Olivera Fatula rezonovalo hokejovou verejnosťou už v roku 2019, kedy ako šestnásťročný debutoval v drese HKM Zvolen. Okrem pôsobenia u nášho rivala hrával aj vo Švédsku a Fínsku, kde nastupoval v dorasteneckých a juniorských súťažiach. V sedemnástich rokoch sa stal trojkou draftu CHL, kde však napokon nezamieril. Prevažnú časť uplynulej sezóny strávil v Žiline, jeden zápas odohral aj v extraligových Nových Zámkoch. V aktuálnom ročníku bol kmeňovým hráčom tímu ICEHL Bratislava Capitals. „Ide o mladého obrancu, ročník 2002, ktorý má šancu zahrať si aj na juniorskom svetovom šampionáte,“ uviedol športový manažér tímu Július Koval, ktorý zároveň dodal: „Počítame s ním do konca aktuálneho ročníka, veríme, že sa u nás adaptuje a vybojuje si záverečnú miestenku do reprezentácie do 20 rokov na Majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Kanade na prelome rokov.“

Podľa slov Júliusa Kovala sú v štádiu riešenia aj ďalšie potenciálne príchody, no všetko je v počiatočných fázach a prebehli len prvotné kontakty s možnými adeptmi na pôsobenie v našom klube. Je preto možné, že klub sa v blízkej dobe posilní ešte o jedného obrancu, o čom vás samozrejme budeme informovať. Zranenie Martina Bdžocha si totiž vyžiada dlhší čas, Adam Žiak je už v tréningovom procese. Zároveň by sme touto cestou chceli vyvrátiť informácie o možnom príchode útočníka Michala Mrázika.