Vedenie nášho klubu len pred niekoľkými hodinami skompletizovalo príchod novej brankárskej jednotky, ktorou bude od sezóny 2022/2023 Robin Rahm. Tridsaťpäťročný brankár k nám prichádza po dvojročnom pôsobení v tíme HKM Zvolen.

Vzhľadom na jeho pôsobenie v najvyššej slovenskej súťaži netreba švédskeho brankára nejak zvlášť predstavovať. Do Zvolena prišiel pred sezónou 2020/2021, z 50 duelov základnej časti odchytal až 41 a pomohol HKM k zisku Pohára Dušana Pašeka. Následne spoločne s jeho spoluhráčmi nadviazali na tieto výkony aj počas play-off, až sa napokon radovali z majstrovskej trofeje. V 14 dueloch play-off len dvakrát okúsil pocit prehry a vyraďovaciu časť zakončil s bilanciou 92,8% úspešnosti zákrokov. Stal sa tak jedným zo strojcov zvolenského úspechu a členom posezónneho all-star tímu.

Pre obojstrannú spokojnosť sa Robin Rahm rozhodol zotrvať vo Zvolene aj počas uplynulej sezóny, kedy podával rovnako spoľahlivé výkony. Znovu odchytal štyri desiatky duelov, počas ktorých zaknihoval štyri čisté kontá a doviedol Zvolen k druhému miestu po základnej časti. Osud to zariadil tak, že vo štvrťfinálovej sérii sme boli svedkami umenia Robina Rahma, nakoľko Zvolenu sa podarilo vyradiť nás, no následne „rytierom“ vystavili v semifinále stopku hráči Nitry. Rahm aj napriek tejto situácii šperkoval svoje individuálne výkony a v 11 dueloch play-off zastavil až 93,2% striel.

Tieto skvelé výkony sa podpísali pod to, že Robin obdržal od nášho klubu ponuku, ktorú sa rozhodol akceptovať. Na margo podpisu tejto zmluvy skúsený brankár uviedol: „Po debate s hlavným trénerom som mal skutočne dobrý pocit z toho, čo sa práve teraz deje v Banskej Bystrici. Zdalo sa mi to jednoducho v tejto chvíli ako správne rozhodnutie. Čo sa týka mojich očakávaní od novej sezóny, tak tie sú ako vždy najvyššie. Vždy sa snažím o zisk titulu a o to, aby podobne zmýšľal celý tím.“

Skúsený brankár v minulosti pôsobil najmä v severských súťažiach, dlhé roky pôsobil v rodnom Švédsku, odkiaľ zamieril do Dánska. Jednu sezónu pôsobil aj v nadnárodnej EBEL lige, odkiaľ zamieril do poľskej najvyššej súťaže. Odtiaľ už smerovali jeho kroky do Zvolena.