Týždeň pred začiatkom novej sezóny pricestovali pod Urpín hokejisti Nových Zámkov, aby sme si s nimi v záverečnej konfrontácii našej prípravy zmerali sily. Stretnutie bolo poznačené častými vylúčeniami, ktoré sa premietli aj do gólového zápisu a napokon sme v zápase ťahali za kratší koniec. Výsledkom bola tesná prehra 4:5, o rozhodujúci zásah sa hostia postarali v 51. minúte zásluhou nestarnúceho Stupku.

Už po necelých troch minútach sme čelili dvojitému oslabeniu, navyše Petriska si za svoje počínanie vyslúžil až štvorminútový trest a Novozámčania mali skvelú príležitosť poslať svoj tím do vedenia. Napokon sa tak udialo na začiatku 7. minúty, kedy sa prakticky pred koncom početnej výhody presadil obranca Mike Lee. Vyrovnanie prišlo v 9. minúte, postarala sa oň dvojica Turnbull-Wilkins a práve druhý menovaný bol na konci gólovej akcie, po ktorej sa začínalo odznovu. Vyrovnaný stav vydržal do 18. minúty, kedy sa „býkom“ podarilo zúžitkovať ďalšiu presilovku – po vylúčení Horu rozvlnil sieť za Belányim skúsený Juraj Mikuš. Zhruba minútu a pol pred odchodom do kabín oslabili náš tím ešte Gašpar a Hora a náš súper z juhozápadu Slovenska mal tak ďalšiu vynikajúcu príležitosť navýšiť vedenie.

To sa im podarilo hneď z kraja prostrednej časti, už po 24 sekundách zvyšoval na rozdiel dvoch gólov Loggins. Aj hostia sa dopustili previnenia voči pravidlám a naši hráči dokázali streliť v početnej výhode kontaktný gól, na začiatku 27. minúty upravoval na 2:3 útočník Roman Žitný. Krátko na to oslabil svoj tím aj Lee a aj túto ponúknutú príležitosť sme dokázali pretaviť na gól – v 28. minúte vyrovnával Turbull. Hostia išli opäť do vedenia na konci 32. minúty, keď vo vlastnom oslabení dokázal udrieť Tomáš Mikuš. Druhá polovica tejto tretiny bola pomerne nervózna a rozhodcovia v nej museli udeliť niekoľko trestov a k videniu boli aj vzplanutia vášní na oboch stranách a s tým súvisiace šarvátky.

Naopak, tretia časť už bola pokojnejšia a diváci v nej videli ešte dva presné zásahy. Ten prvý vzišiel z hokejok našich hráčov, na začiatku 47. minúty vyrovnal stav zápasu obranca Bačik, lenže v 50. minúte sa nechal vylúčiť Wilde a Zámčania opäť zúžitkovali presilovú hru. O rozhodujúci gól sa postaral dobre hrajúci Václav Stupka, ktorý s tromi bodmi režírovali výhru hosťujúceho celku.

HC ’05 Banská Bystrica – HC MIKRON Nové Zámky 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

Góly: 9. Vela (Turnbull), 27. Žitný (Gašpar, Matoušek), 28. Turnbull (Wilkins), 47. Bačik (Hora, Vela) – 7. Lee (Loggins, Stupka), 18. J. Mikuš (Mamčics), 21. Loggins (Stupka, Roy), 32. T. Mikuš (Prokeš, Kozák), 51. Stupka (Števuliak, Lee). Rozhodovali: Valach, Štefik – Paulík, Hovan. Diváci: 723.

HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Tervo) – Bačik, Hora, Žabka, Wilde, Ďatelinka, Holenda, Bais – Gašpar, Bíreš, Žitný – Wilkins, Vela, Turnbull – Matoušek, Sojka, Petriska – Macek, Stránský, R. Faith

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Laurenčík, Lee, Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala, Roman – Stupka, Roy, Loggins – Šišovský, Prokeš, T. Mikuš – Ondrušek, J. Mikuš, Števuliak – Kováč, Géci, Múčka – Fafrák


Doug Shedden, hlavný tréner: „Páčilo sa mi, ako sme hrali v rovnovážnom stave, kedy sme si dokázali vytvoriť množstvo šancí. Dali sme do jedného útoku Velu, Turnbulla a Wilkinsa a bol to asi ich najlepší zápas, čiže bolo pozitívom vidieť, ako sa prezentovali. Rovnako aj útok s mladými hráčmi Macekom, Stránským a Faithom ukázal veľa dobrých vecí. Boli tam aj pozitívne aspekty, no nemôžeme opomenúť fakt, že sme súperovi umožnili štyri presilovkové góly a jeden počas ich oslabenia. Síce aj my sme využili nejaké presilovky, no z pohľadu rozhodovania zo strany arbitrov to nebol zrovna najlepší zápas. Ja len dúfam, že to nie je predzvesť niečoho iného, musí tam v ich radoch nastať zlepšenie. Celkovo som však spokojný s tým, ako sme sa prezentovali, hrali sme tvrdo.“