Séria bez výhry sa nám predĺžila už na šesť zápasov. Navyše, proti Novým Zámkom podali zverenci tréner Miroslava Chudého dosť slabý výkon a 58-ročný kormidelník to verejne priznal aj pred médiami.

Po prvej tretine bol stav 1:1, keď vyrovnával Alexis D´Aoust, ale potom strieľali góly iba hostia: „Slová sa mi hľadajú veľmi ťažko. Nechcem povedať niečo zlé, pretože náš výkon, ak vôbec spĺňal nejaké kritériá, tak prvoligové. Bola to jedna veľká katastrofa. Pri hokeji som už dlho, ale takto slabo som svoje mužstvo ešte hrať nevidel. Po prvej tretine sme si povedali, že musíme pridať, takto hrať nemôžeme. Neboli tam emócie, nič. Nakoniec bola prvá tretina najlepšia. Ja som šiel úplne dole, tam nepomohol krik ani pekné slovo. Výkon bol katastrofálny, bez emócii či nasadenia. Vyzerali sme ako keby sme sa prvýkrát stretli. Som nahnevaný, keď to mám povedať slušne,“ hovorí Chudý.

„Chalanov som nespoznával. Chápem, že hráči majú isté limity vo výkonnosti, ale tá bojovnosť, nasadenie a srdce tam musí byť. Neviem, či si uvedomujú, za aký klub hrajú a reprezentujú. Každý hráč je zodpovedný za svoj výkon. Ja keby som bol prezidentom, tak roztrhám všetky zmluvy. Takto to nemôže byť. Chalani dostali šancu hrať v takomto klube. Oni musia trhať ľad na tréningoch aj zápasoch. Môžeme prehrať, ale nie takto. Nenechám tento zápas len tak,“ konštatoval náš tréner.

Podľa všetkého najsvetlejším javom bol Dalibor Dvorský. Vo veku 15 rokov, 6 mesiacov a 24 dní sa stal druhým najmladším hráčom v histórii najvyššej slovenskej súťaže a podal slušný výkon: „To je ten paradox, že príde 15-ročný hráč a patrí k našim najlepším. Ako je to možné?! Samozrejme, všetka česť, že takto naskočil. Vlastne ešte na rozcvičke sme čakali na ostaršenie, takže sme nevedeli, či bude hrať. Skočil do toho rovnými nohami a na ten vek sa úlohy zhostil veľmi dobre. Je to jediný svetlý moment v zápase,“ nechal sa počuť Chudý.

Samotný mladík nebol spokojný s prehrou, ale mal dobré pocity z debutu: „Nebol to dobrý zápas z našej strany, no ja som si ho v drese Banskej Bystrice užil. Som vďačný, že som dostal veľa priestoru na ľade od trénera, no prehra ma mrzí. Sústredil som sa na svoj výkon, aby som ho podal čo najlepší. Bola to výborná skúsenosť pre mňa zahrať si s chlapmi, dúfam, že dostanem viac takýchto šancí, lebo mi to dá veľa do mojej kariéry. Bol som trošku nervózny pred štartom, ale po prvom striedaní to už zo mňa opadlo. Keď sa sústredím iba na hokej, tak je to super. Na sériu prehier Banskej Bystrice sa nejako nepozerám, avšak určite by sa tímu hralo lepšie, ak by bola séria víťazná. Ja sa budem snažiť urobiť všetko pre to, aby sme vyhrali každý jeden zápas,“ povedal zvolenský rodák po stretnutí.