Špekuláciám je koniec! Súčasťou našej ofenzívy bude v novej sezóne odchovanec banskobystrického hokeja Rastislav Gašpar. Ten k nám prichádza z bratislavského Slovanu, ktorý si na 27-ročného útočníka neuplatnil opciu.

Otázka pokračovania Rastislava Gašpara v bratislavskom Slovane bola v rukách vedenia aktuálnych majstrov, ktorí si mohli uplatniť opciu, avšak nestalo sa tak. Situáciu komplikoval fakt, že na verdikt sa čakalo až do konca mája.

Ako však „Gašpi“ sám priznal, návrat domov bol v hre už nejaký čas. „Môj podpis a návrat domov sa zrodil tak, že už počas play-off som sa náhodne stretol s Hudym (Michalom Hudecom), vtedy ešte nevedel, že bude manažér Bystrice. Potom neskoršie sme sa znovu stretli a už sa vedelo, že bude pôsobiť v klube na poste športového manažéra, takže hneď padla reč na tému môjho návratu. Ja som mu povedal, že ako náhle padne pokračovanie v Bratislave, tak že som za Bystricu. Čakali sme do konca mája ohľadom mojej opcie, ktorá nebola uplatnená takže sme si zavolali a nejako sme sa dohodli, z čoho som šťastný a teším sa na to.“

Čerstvý extraligový šampión sa následne rozhovoril aj na tému očakávaní od blížiacej sa sezóny: „Chcem si to v prvom rade užiť, predsa je to návrat po niekoľkých sezónach. Teším sa, chcem ukázať čo je vo mne a ukázať všetkým, že viem hrať hokej. Vidím, že sa tu zišlo dobré mužstvo, takže verím, že naše ciele budú čo najvyššie.“

Rodák z Banskej Bystrice pôsobil aktívnejšie v našom klube až do sezóny 2015/2016, kedy sa vzhľadom na nedostatok herných príležitostí rozhodol pre hosťovanie v Detve, kde bol o neho záujem. Následne sa rozhodol definitívne posilniť tím z Podpoľania a výraznou mierou im dopomohol k senzačnému postupu medzi elitu. V Detve sa vypracoval na špičkového hráča najvyššej slovenskej súťaže, čo zaujalo bratislavský Slovan až tak, že sa rozhodol vykúpiť Gašpara zo zmluvy.

Bolo to v ročníku 2020/2021 a ihneď po prechode do hlavného mesta ukazoval naďalej svoje hráčske umenie. Išlo jednoznačne o jeho najlepšiu sezónu, v 31 dueloch základnej časti nazbieral 35 bodov (16+19) a svoje výkony vyšperkoval počas následného play-off, keď v 10 vystúpeniach získal 14 bodov (4+10). To sa však bratislavskému tímu ešte nepodarilo vystúpiť na najvyšší stupienok, no Rasťo Gašpar naďalej zotrval a bol tak členom víťazného tímu z uplynulej sezóny. Tá bola pre neho poznačená zraneniami, pre ktoré sa istý čas rozohrával aj v béčku „belasých“. Do vyraďovacej časti stihol zasiahnuť ku jej koncu a v treťom finálovom zápase na ľade Nitry strelil dôležitý gól.

Vitaj späť doma Gašpi!