Ďalšou z útočných posíl nášho tímu je útočník Jakub Sukeľ. Ten prichádza do tímu po sezóne strávenej v bratislavskom Slovane, s ktorým sa v nedávnych dňoch tešil zo zisku majstrovského titulu.

Jakub Sukeľ neprichádza do neznámeho prostredia, našim priaznivcom je určite dobre známy zo sezóny 2020/2021, kedy hosťoval v našom tíme a spoločne s Ihnačákom, Faškom-Rudášom a Lamperom patril medzi lídrov tímu. V 34 vystúpeniach, do ktorých zasiahol v našom drese, dokázal získať 26 bodov (11+15).

„Keď ma oslovili z Banskej Bystrice, moc dlho som nerozmýšľal, keďže moja skúsenosť s klubom je pozitívna a cítil som sa tam pred rokom veľmi dobre. Chcel by som byť čo najviac produktívny, aby som svojimi výkonmi čo najlepšie pomohol mužstvu a samozrejme, aby sme tešili divákov na novom štadióne,“ povedal po podpise zmluvy Jakub Sukeľ.

Jakub si momentálne užíva posledné voľné dni po náročnej sezóne. Za Slovan odohral v aktuálnom ročníku 46 duelov základnej časti so ziskom 11 bodov (7+4). V piatich vystúpeniach vyraďovacej časti pridal rodák z Liptovského Mikuláša jednu gólovú prihrávku.

K podpisu zmluvy s 26-ročným útočníkom sa vyjadril aj náš športový manažér Michal Hudec, ktorý uviedol: „Jakub je konštruktívne krídlo s dobrou nahrávkou aj zakončením. Vďaka svojej palicovej technike je ideálnym hráčom na presilovky. Veríme, že nadviaže na jeho posledné pôsobenie u nás.“