Presne 644 dní trvajúce čakanie na domáci zápas sa blíži k svojmu koncu. Vyše rok a trištvrte totiž uplynulo od stretnutia, v ktorom sme sa predstavili v Banskej Bystrici naposledy. V tom čase sme však netušili, ako dlho si počkáme na ďalšie vystúpenie v domácom prostredí.

Počas prvého marcového dňa roku 2020 ešte nič nenasvedčovalo tomu, že príde predčasný koniec sezóny 2019/2020. V domácom prostredí sme v nadstavbovej časti Tipsport ligy zdolali Poprad po výsledku 5:3 a následne sme ešte odohrali tri stretnutia na klziskách súperov. Napokon nám však nebolo dopriate zabojovať o štvrtý titul a sezóna sa pre všetky tímy skončila. Po nej už prišli zámery na rekonštrukciu štadióna.

Najrozsiahlejšia fáza rekonštrukcie je už za nami a pred nami je tak návrat na domovský stánok. Aj touto cestou by sme sa radi poďakovali ľuďom stojacim na čele mesta, spoločnosti MBB, a.s. a tiež všetkým tým, ktorí prispeli k vynoveniu štadióna. Ich súčinnosť bola totiž základom toho, aby sme v nedeľu 5. decembra mohli privítať na našom ľade hokejistov Prešova.

Je pre nás veľmi dôležité bojovať o body v domácom prostredí ešte počas tejto sezóny. Aj keď na nové osvetlenie, ozvučenie a multimediálnu kocku si ešte budeme musieť počkať, sme radi, že môžeme už odohrať druhú polovicu sezóny na zimnom štadióne v Banskej Bystrici. Intenzívne, vyše rok trvajúce práce sú na teraz za nami.

Pred nami je teraz boj na niekoľkých frontoch. Okrem bojov priamo na ľadovej ploche nás čaká ešte boj s pandémiou a boj o to, aby sme mohli umožniť fanúšikom vstup na tribúny. Verte, že všetci v klube by boli najšťastnejší, keby sme návrat na štadión mohli zdieľať spoločne. Súčasná situácia nám to v tejto chvíli žiaľ neumožňuje, no to neznamená, že sa vzdávame. Naďalej budeme apelovať na čelných predstaviteľov našej krajiny, aby prehodnotili opatrenia, ktoré sú pre náš milovaný šport likvidačné.

Taktiež chceme poďakovať našim priaznivcom a partnerom, za ich trpezlivosť a ich podporu. Bez nej by totiž nebolo možné ocitnúť sa na prahu kapitoly, ktorú sme začali spoločne písať. Úprimne sa nevieme dočkať momentu, kedy sa všetci spoločne zídeme na štadióne, ktorým bude opäť znieť dobre známy pokrik – ISKRA DO TOHO!