Séria pokračuje, proti Trenčínu sme prežili klinickú smrť a „žijeme“. Nesmierne dramatické predĺženie rozhodol svojim prvým gólom v našom drese Marc-Olivier Crevier Morin.

Trafil sa na konci 79. minúty. Ešte predtým však neplatil gól Branislava Rehuša, pretože videorozhodca videl kontakt Olivera Okuliara s našim brankárom Filipom Belányim: „My sme si chceli zobrať challenge na základe kontaktu hráča s brankárom. Rozhodcovia to pozerali a gól neuznali. Prežili sme klinickú smrť, hodinu-dve sme sa tešili a o pár hodín začína ďalší zápas. Je málo času na regeneráciu, oba tímy však majú rovnaké podmienky. Hralo sa opatrne z oboch strán. Dali sme prvý gól, potom sme rýchlo inkasovali. Išlo to v duchu kto z koho až do predĺženia, kde sa rozhodlo.“

„Pri góle Trenčína v predĺžení som sa bol pýtať rozhodcu na to, či si môžeme zobrať challenge, pretože sme už nemali čo stratiť. Zvažovali sme dve možnosti, buď kontakt s brankárom alebo hráč v bránkovisku. Bol to kontakt s brankárom, ja som o tom presvedčený, že bol. Čo videl videorozhodca neviem, o tom sme sa už nerozprávali. Pre nás bolo hlavné, že gól nebol uznaný,“ hodnotil kapitán Ivan Ďatelinka.

Fínsky tréner Tuukka Poikonen bol spokojný samozrejme s výhrou, ale aj výkonom: „Bol to od nás dobrý zápas, zaslúžili sme si vyhrať. Je to play-off, každý gól je dôležité. Som spokojný s tým ako hráči k stretnutiu pristúpili a ako bojovali. Najdôležitejší moment bol samozrejme víťazný gól, mali sme však šance vyhrať aj v riadnom hracom čase,“ povedal a spomenul aj moment Rehušovho zásahu: „Nemali by sme už čo stratiť, challenge by sme určite vtedy zobrali. Neviem, čo presne sa stalo. Ja aj hráči sme mysleli už len na to, aby sme hrali ďalej a koncentrovali sa. Výhra nám pridala veľkú psychickú silu, ktorú verím, že v ďalšom stretnutí zúročíme,“ verí.

Hrdinom sa teda stal spomínaný Crevier-Morin: „Som veľmi šťastný, každý spoluhráč je šťastný za výhru, ale aj za to, že sa mi konečne podarilo streliť gól. Ten nám daroval šancu pokračovať v sérii. Výhra je veľká vzpruha na psychiku, v ďalšom zápase očakávam ďalší tvrdý a ťažký súboj. Nikto nechce prehrať, my urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali a išli do piateho stretnutia,“ nechal sa počuť dobre naladený Kanaďan, ktorý okrem iného prepísal históriu nášho klubu. Presadil sa v čase 78:55, čím prekonal doterajší rekord Asselina, čo sa týka najneskoršieho gólu v predĺžení.

Štvrtý zápas série je na programe už v nedeľu (28.3.) v netradičnom čase o 15:00. Naživo ho vysiela Sport TV.