Banskobystrickí hokejisti vymenia hokejky a puk za kopačky a loptu. Čaká ich totiž futbalové stretnutie, na ktoré ich vyzval účastník I. triedy Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica, tím FK Baník Ľubietová.

Už v stredu 29. júna zavíta skupina našich hokejistov do Ľubietovej, neďaleko Banskej Bystrice, kde na nich bude čakať príjemná zmena v podobe futbalového stretnutia. Do cesty sa im postaví FK Baník Ľubietová a vďaka väzbám na ľudí z tohto klubu sa dá očakávať výborná atmosféra. Zatiaľ čo pre hráčov Ľubietovej pôjde o odmenu za náročnú sezónu, pre našich hokejistov pôjde o spestrenie leta. Kto si však myslí, že naši hokejisti k tomu nepristúpia zodpovedne, je na omyle. „Každý jeden zápas, aj exhibičný, by mal mať nejakú formu. Chalani k tomu tak pristúpia, či už v rámci tréningu, alebo zápasu. Budú hrať naplno. Myslím si, že keď sa vymýšľajú nejaké veci, tak skôr príde k zraneniam, takže si myslím, že k tomu pristúpia veľmi zodpovedne,“ povedal na margo pripravovaného stretnutia športový manažér Michal Hudec.

Úvodný výkop je naplánovaný na 17:30 h a v polčasovej prestávke sa návštevníci zápasu môžu tešiť na súťaže o suveníry s motívom nášho klubu. V zostave by sa mali objaviť prevažne hráči, pre ktorých je Banská Bystrica domovom, no podľa Michala Hudeca bude snaha dotiahnuť na zápas aj Dávida Šoltésa, či hráčov, ktorí žijú v hlavnom meste Slovenska. „Budeme sa snažiť dať dokopy čo najlepšiu zostavu z chalanov, ktorí trénujú v Bystrici, alebo ktorí tu aj žijú. Pokúsime sa dotiahnuť aj z Košíc Dávida Šoltésa alebo chalanov z Bratislavy, no uvidíme, ako na tom budú časovo a ako majú nastavený program letnej prípravy.“

Ľubietovský káder, vrátane realizačného tímu, tvoria prevažne fanúšikovia nášho klubu, a tak bude o zábavu a motiváciu postarané. Baník povedie z lavičky líder fanklubu Bystrických anjelov, Leoš Turčan. Práve on oslovil vedenie klubu s požiadavkou zorganizovania takéhoto stretnutia. „Zápas s hokejistami HC ’05 berieme ako odmenu pre našich fanúšikov a taktiež pre našich hráčov. Sme poctení, že barani zavítajú práve k nám do Ľubietovej. Veríme, že na ihrisko pritiahnu množstvo fanúšikov a detí, ktorí sa na nich prídu pozrieť. Zároveň dúfame, že aj vďaka tejto akcii naši hokejisti pred sezónou upevnia kolektív a budú v nasledujúcej sezóne úspešní,“ prezradil na margo plánovaného zápasu Turčan.

Ďakujeme FK Baník Ľubietová za pozvanie, už teraz sa tešíme na skvelú akciu a spestrenie letnej prípravy. Pozývame všetkých fanúšikov a priaznivcov športu do Ľubietovej.


foto: ilu. I. Golembiovský (BBonline.sk)