Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš ukončili sériu piatich prehier a zdolali Banskú Bystricu 5:2 v štvrtkovom stretnutí 49. kola Tipos extraligy. V tabuľke im však naďalej patrí posledná 12. priečka o bod za Novými Zámkami.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC’05 Banská Bystrica 5:2 (5:1, 0:1, 0:0)

Góly: 1. Hovorka (Handlovský, Ventelä), 1. Walega (Karpinnen, Salija), 2. Murček (Paločko, Jurík), 5. Handlovský (Kriška, Hovorka), 20. Ventelä (Handlovský, Hovorka) – 14. Scherbak (Michaud, Výhonský), 36. Cardwell. Rozhodovali: T. Orolin, Baluška – M. Orolin, Vyšný – Martinko

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Ivannikov (Kozel) – Varttinen, Ventelä, Mezovský, Salija, Pacalaj, Krempaský, Droppa – Handlovský, Kriška, Hovorka – Obdržálek, Walega, Karpinnen – Paločko, Murček, Jurík – Dunčko, Haluška, Nemec

HC’05 Banská Bystrica: Belányi (00:43 Gajan) – Bačik, Cardwell, Crievier-Morin, Boldižár, Kostromitin, Hudák – Galbavý, Berger, Fossier – Scherbak, Michaud, Bubela – Kabáč, Tamáši, Výhonský – Melcher, Gabor, Vašaš – Rákoš

Liptáci neodohrali pre vysoký počet pozitívnych prípadov na koronavírus uplynulé dve kolá. Naposledy sa predstavili práve na ľade Banskej Bystrice, kde dostali výprask 1:8. Všetky papierové predpoklady hovorili v prospech Bystričanov, úplne ich však roztrhalo úvodných 78 sekúnd hrôzy, po ktorých viedli Liptáci 3:0. Hosťom nepomohlo ani striedanie brankárov. Matej Gajan síce nahradil Filipa Belányiho, no obaja mali v zápise dva inkasované góly už v 5. minúte, keď Handlovský zvýšil na 4:0. Nikita Ščerbak sa ešte pokúsil zobudiť „baranov,“ keď v 14. minúte znížil, no do šatne odchádzali Banskobystričania predsa len so štvorgólovým mankom. Tridsaťtri sekúnd pred prvou sirénou prehĺbil depresiu hostí Sameli Ventelä. V ďalších dvoch tretinách už gólostroj nepokračoval, presadil sa iba Jacob Cardwell v 36. minúte a tak si Liptáci pripísali prvý triumf po piatich prehrách v sérii.

Michal Kabáč: „Prvých osemdesiat sekúnd a rozhodlo to zápas. Myslím, že sme sa snažili, robili sme čo sa dalo, ale súper bol na koni, my sme boli dole. Im stačilo hrať to, čo hrali, aby ten výsledok udržali. Stávať by sa to nemalo, ťažko povedať čo to bolo. Prvé tri strely, hneď prvé tri góly. Naši brankári si na začiatku nechytili nič, ja si myslím, že možno ten prvý a druhý gól rozhodol. My sme to chceli možno čím skôr napraviť a tým sme to ešte pokazili – nechali sme súpera, aby si vytváral šance a tam to bolo. Mikuláš bol dnes pripravený na zápas viac ako my a to sa nám nemôže stávať.“

Ivan Droppa: „Dnes vyhralo mužstvo, ktoré hralo 60 minút. Mikuláš hral dobre, pripravili sa na nás výborne. My sme do 15 minúty ani nevedeli, že hráme hokej, bolo to 4:0 a potom sa už len ťažko dalo niečo robiť. V tretej tretine počas presilovej hry prišiel zbytočný faul, Mikuláš dnes zaslúžene vyhral. Sme ako na hojdačke, jeden zápas vyhráme, jeden prehráme. Všetko sa začalo diať už na včerajšom tréningu, boli sme až príliš uvoľnení, s nepresnými prihrávkami. Bolo to nemastné-neslané a to sa prenieslo aj do zápasu. Hráčom som po zápase povedal, že musia si to nastaviť v hlavách tak, že sa robí každý deň. A nie len vtedy, keď cítime, že by sme mali.“

zdroj: TASR, foto: S. Telúch