Vo štvrtok 11. augusta prebehla v Bratislave tlačová konferencia pred štartom novej sezóny 2022/2023, ktorej súčasťou bol aj žreb úvodného kola extraligového ročníka. V otváracom kole privítame pod Urpínom súpera zo Spišskej Novej Vsi.

Jubilejný 30. ročník najvyššej súťaže odštartuje v piatok 16. septembra. V základnej časti bude opäť hrať každý z 12 tímov s každým súperom dvakrát doma a dvakrát vonku a fanúšikovia sa môžu tešiť aj na šesť regionálnych kôl. Termíny play-off budú fixné a nový majster bude známy najneskôr vo štvrtok 27. apríla.

Zverenci trénera Karhulu odštartujú sezónu na domácom klzisku, čo bude po minulých sezónach určite vítaná zmena. Do cesty sa nám postaví nováčik vlaňajšej sezóny, Rysy zo Spišskej Novej Vsi. Na Spiši prebehla po uplynulom ročníku zmena na trénerskej stoličke a nášho súpera tak povedie nový kormidelník Vlastimil Wojnar. Ten sa bude môcť opierať o služby brankára Melicherčíka, ktorý počas vlaňajšej sezóny patril k najlepším brankárom ligy.

Okrem neho v kádri Spišskej Novej Vsi ostalo niekoľko ďalších hráčov, ku ktorým pribudol kanadský útočník Hayden Verbeek. Ten krátko obliekal náš dres počas sezóny 2020/2021 a v štyroch stretnutiach v banskobystrickom drese zaknihoval 2 góly. Následne sa porúčal do Kanady, kde už obliekal dres tímu AHL, Laval Rocket.

Zatiaľ však nie je jasné, ako bude fungovať systém zostupu z najvyššej súťaže. Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) totiž stále nesúhlasí s rozhodnutím výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH). Jeho členovia schválili model, podľa ktorého vypadne posledný tím Tipos extraligy priamo do nižšej SHL. Víťaz druhej najvyššej súťaže postúpi medzi elitu tiež priamo. APHK však tvrdí, že o modeloch súťaží rozhoduje Ligová rada a nie VV SZĽH, a zaskočilo ju aj neskoré rozhodnutie v tejto dôležitej veci. „Po rozhovoroch sa kluby dohodli, že rozhodnutie o zostupe a postupe kluby neberú za uzavreté. Takže očakávame ešte ďalšie rozhovory,“ uviedla riaditeľka APHK Aneta Büdiová.

Ďalší rozpis na celú základnú časť by mal byť známy v najbližších dňoch. Plánované začiatky stretnutí sme si stanovili počas víkendov a sviatkov na 16:30 a v týždni 17:30. V prípade TV prenosu, môže byť začiatok stretnutia iný.