Už zajtra nás čaká ostrý štart novej extraligovej sezóny 2022/2023, ktorú otvoríme domácim zápasom proti hráčom Spišskej Novej Vsi. Po úspešnej príprave bude mať prvé stretnutie špecifický nádych, keďže diváci sa môžu tešiť z vynovenej Tipsport arény, ktorej dominuje unikátna LED kocka. A hoci je kocka jedným z najväčších ťahákov novej arény, diváci určite ocenia aj priestory nového fanshopu, nové turnikety vynovenú CCM tribúnu s Business Lounge časťou i domácu základňu v podobe Sport Pub 05ky.

Aké novinky na vás čakajú? 

Keďže aréna a aj jej okolie prešlo počas rekonštrukcie výrazným vynovením, zmena sa dotkla aj spôsobu organizácie príchodu na štadión (podrobnejšie usporiadanie nájdete v mapke nižšie). Všetci návštevníci (a predovšetkým ŤZP + doprovod) budú môcť po príchode do Tipsport arény využiť predovšetkým hlavný vchod a vchod A (od trate). Pre držiteľov premium permanentiek, členov VIP Clubu, majiteľov sedenia v Business Lounge a fanúšikov so skyboxami je vyhradený vchod C (bočný vchod od Hrona). Držitelia akreditácii z médií sa do arény dostanú cez ktorýkoľvek vstup s platnou akreditáciou. Aby sme vám uľahčili orientáciu, v nákrese nižšie môžete prehľadne vidieť, ako sa dostanete k svojim miestam.

 

Jednu z výrazných zmien si diváci všimnú aj pri samotnom vstupe do arény. Tu ich privíta nový, moderný turniketový systém. Ide o zásadnú novinku a predovšetkým zvýšenie komfortu a bezpečnosti na štadióne. Kým sa, ale s novým systémom naplno zžijeme, chceli by sme poprosiť o vašu trpezlivosť.  Predovšetkým však chceme všetkých fanúšikov poprosiť o včasný príchod v dostatočnom predstihu, aby všetko prebehlo hladko. Zároveň prosíme, aby ste si pri pristúpení k turniketu najprv oskenovali tvár a až následne priložili svoj lístok či permanentku k zariadeniu. Len tak bude systém fungovať správne.

Tribúny sa pre divákov otvárajú 1 h. pred začiatkom stretnutia. Vstupenky si môžu fanúšikovia zakúpiť online alebo aj na mieste v deň zápasu, pokladňa bude otvorená 2 hodiny pred začiatkom stretnutia.

Tradícia v novom šate

Vynovením prešiel aj tradičný fanshop HC ’05 Banská Bystrica, ktorý sa taktiež nachádza v priestoroch Tipsport arény. Už tu na vás čakajú nielen tradičné suveníry v podobe mikín, čiapok, šiltoviek. Od Piatku bude spustený aj predaj limitovaných herných dresov z prípravných zápasov.

O občerstvenie sa počas zápasov postarajú tradičné bufety s hotdogmi, pečenou klobásou, pirôžkami či popcornom. Samozrejme nebude chýbať ani domáca čapovaná Urpiner 10ka a na zahriatie horúca čokoláda a čaj. Pre tých hladnejších je už pred zápasom a aj po ňom otvorený Sport Pub 05ka, s bohatou ponukou výberu jedál a nápojov.

Veríme, že všetci spoločne odpálime novú sezónu 2022/2023 tak, ako sa na Banskú Bystricu patrí. Poďte s nami osláviť 100 rokov hokeja v Banskej Bystrici.