To, o čom sa posledných 24 hodín intenzívne hovorí, je pravdou. Do Banskej Bystrice sa vracia náš rodák, odchovanec, trojnásobný šampión a obľúbenec fanúšikov Patrik Lamper!

Pre mnohých priaznivcov aj ľudí okolo klubu je nezabudnuteľný bojovník s číslom 63 legendou nášho klubu, a to aj napriek relatívne mladému veku. Reprezentačný útočník a niekdajší účastník Zimných olympijských hier odohral v našom drese dovedna 433 ligových stretnutí, ku ktorým treba pripočítať aj 12 štartov v Lige majstrov. Z individuálneho hľadiska mu vyšla najmä vlaňajšia, pre klub náročná sezóna. Po nej sa „Lampi“ dozvedel o záujme českého Hradca Králové, a tak bolo zrejmé, že túto ponuku neodmietne.

Napriek tomu vám však s radosťou môžeme oznámiť, že Patrik Lamper bude opäť pôsobiť v našom klube. Udeje sa tak vďaka výmene za ruského útočníka Nikitu Scherbaka, ktorý putuje práve do Hradca Králové. Dvadsaťšesťročný rodák z Ruska prišiel do tímu pred touto sezónou a v 25 vystúpeniach získal na svoje konto 21 bodov za 6 gólov a 15 asistencií.

„Nakoľko v tíme je príliš veľa legionárov a prišla možnosť trejdu Nikitu za Patrika, rozhodli sme sa po zvážení túto ponuku prijať. Sme radi, že Patrik sa vráti naspäť domov a určite bude veľmi dôležitá súčasť nášho mužstva,“ uviedol športový manažér klubu Július Koval.

Nikitovi aj touto cestou ďakujeme za jeho prínos pre klub, v jeho ďalšej kariére mu prajeme množstvo úspechov. V tejto chvíli sa však tešme z návratu nášho odchovanca, ktorý je opäť pripravený bojovať za naše farby a za naše mesto.